Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Turisták milliói utaznak a vérfürdők helyszíneire

Turisták milliói utaznak a vérfürdők helyszíneire

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 07. 14.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

A francia katonai emlékhelyek vonzzák a turistákat: a mintegy 185 csatamezőt, temetőt vagy emlékművet évente több mint 6 millióan keresik fel, jelentős bevételt eredményezve az ágazat számára.

Az emlékturizmusnak nevezett ágazat tavaly 45 millió eurós forgalmat bonyolított le - derül ki a francia védelmi minisztérium tanulmányából, amelyet csütörtökön ismertetett a Le Figaro című napilap.

A normandiai partraszállás emlékhelyeit és a második világháborúban elesett katonák temetőit, a verduni csatamezőt vagy az elzászi emlékhelyeket nemcsak az évfordulókon, hanem elsősorban a nyári periódusban látogatják francia és külföldi turisták ezrei.

A megemlékezés és a történelmi ismeretek elsajátítására egyaránt szolgáló 185 létesítmény körül kialakult turizmus önálló ágazattá nőtte ki magát, és 2010-ben 45 millió eurós forgalmat bonyolított le. A 6,2 millió látogató mindegyike átlagosan 5,7 eurót költ el egy-egy helyszínen, a belépőre vagy emléktárgyakra.

A bevételt pedig az építmények fenntartására, illetve az ott történt események látványosabb megjelenítésére fordítja a minisztérium.

Az emlékturizmus egyébként viszonylag új dolog Franciaországban: a létesítmények nyolcvan százalékában a nyolcvanas években kezdődött, húsz százalékuknál pedig az elmúlt tíz évben indult virágzásnak, és ez jelentősen kihat a helyi foglalkoztatottságra is. Ezer állásnak megfelelő munkahely jött létre az utóbbi években, és ezer önkéntest is foglalkoztatnak az emlékhelyek kezelői, akik évente átlagosan 20 ezer eurót ruháznak be a felújításokra.

Az elmúlt öt évben 3,5 százalékkal növekedett a látogatottság, és az első világháború kitörésének centenáriumának közeledtével további emelkedésre lehet számítani - mondta a lapnak Joseph Zimet, a védelmi minisztérium levéltári és kulturális örökségért felelős igazgatója. "Ráadásul a megemlékezések négy évig tartanak majd annak függvényében, hogy melyik ország mikor lépett be a háborúba" - tette hozzá.

Tény, hogy a forgalom a 185 helyből 17-re koncentrálódik. A normandiai partraszállás helyszínei és az első világháborús csatamezők önmagukban 4 millió turistát, köztük 2,7 millió külföldit vonzanak évente. Az utóbbi helyekre elsősorban francia családok, míg a második világháborús helyszínekre inkább külföldi, mindenekelőtt amerikai, német, kanadai és lengyel turisták látogatnak.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Franciaország Turizmus II. Világháború Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában
  • Gördülő Dűlők Gördülő Dűlők
  • Ezeréves legendák kelnek életre Marrákesben Ezeréves legendák kelnek életre Marrákesben
  • Világhírű fellépő érkezik az Újszegedi Szabadtéri Színpadra Világhírű fellépő érkezik az Újszegedi Szabadtéri Színpadra

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr27898590

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard