Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Valóságshow indul muszlimoknak

Valóságshow indul muszlimoknak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 07. 25.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

All American Muslim címmel (Ízig-vérig amerikai muszlim) címmel reality sorozatot indít útjára ősztől az amerikai TLC kábelcsatorna - közölte vasárnap a CNN.

A novemberben debütáló sorozat öt család életét követi majd, amelyek a mohamedánok által egyik legsűrűbben lakott amerikai régió, a Michigan állambeli Dearborn környékén élnek.

"Megmutatjuk majd, hogy ezek a különböző hátterű családok hogyan elegyítik értékeiket és hagyományaikat az amerikai hétköznapok életével" - jelentette ki Amy Winter, a TLC vezérigazgatója. Készítői szerint a sorozat olyan képet tár majd a nézők elé, amely nem egy esetben ellentétes a muszlimokról kialakult sztereotípiákkal.

A szereplők között lesz egy egymáshoz szoroson kötődő nővérpár, akik közül az egyik viseli a hagyományos muszlim fejkendőt, a másik viszont testékszerekkel és tetoválásokkal díszítette magát és egy katolikusnak született ír felesége, aki át akar térni az iszlám hitre. A TLC közleménye szerint megjelenik egy olyan karakter is, aki az egyik nagy amerikai autógyártó tanácsadója, és egyensúlyba próbálja hozni a munkáját azzal, hogy egy modern muszlim család feje.

A CNN és az Opinion Research Corporation egy idén közzétett felmérése szerint az amerikaiak 46 százaléka viszonyul pozitívan a muszlimokhoz, 26 százalékuk pedig elfordul tőlük. Ez erősödő szimpátiát jelez a 2011. szeptember 11-i terrortámadások után; a 2002-ben elvégzett hasonló közvélemény-kutatás ugyanis még azt mutatta ki, hogy a megkérdezetteknek csak 39 százaléka volt kedvező véleménnyel a mohamedánokról.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Film Televízió Muzulmán

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr227899072

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard