Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Zenével védekeznek a hideg ellen Kapolcson

Zenével védekeznek a hideg ellen Kapolcson

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 07. 25.
Egy kiállítás titkai
2023-03-29 18:44:52

Amikor Simon Zsolt József porcelántervezőként elnyerte az MMA ösztöndíját, még nem sejtette, hogy pár év

Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
2023-03-28 14:02:51

A Pesti Vigadóban megrendezett Essentia Artis programsorozat utolsó hetén ingyenes programokkal, koncertekkel

Az leszel, amit megeszel
2023-03-27 20:52:26

Wossala Rozina elkeserítőnek, sőt veszélyesnek látja a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását

A tizedik tételnél jártam, amikor kitört a háború
2023-03-25 21:13:12

Dobszay-Meskó Ilona békemisét kezdett komponálni az MMA ösztöndíjprogramjának keretében, még 2019-ben.

további bejegyzések a szerzőtől »


 Ma már csak 14 fok hőmérséklet. De a fesztivál pörög tovább újabb és újabb programokkal. Ezúttal a zenékről szeretnék említést tenni.

A fesztivál negyedik napjára sikerült összehozni a legtöbb zenés programot. Persze mindennap voltak előadások, koncertek, de valahogy ezek igen kis réteget érintettek. Ma viszont a gyermekektől az idősekig mindenki megtalálja a számára kedvezőt.

Kezdjük akkor a Palya-udvarban, ahol Bolya Mátyás és Szokolay Dongó Balázs duókoncertjét tekinthetik meg az érdeklődők. Ezt igazából a történelmi- és népzene kedvelőknek ajánlom. Rögtön ezután ugyanitt a művészetek egyik érdekes ötvözésével találkozhatunk. Ugyanitt este a Sárik Péter trió Palya Beával ad fergeteges jazz-koncertet.

A Kaláka versudvarban az alternatív zene egyik kiemelkedő alakja, Lovasi András koncertjét tekinthetik meg. Hangzó Helikon. Már nevében is költői… és ez is lesz a lényeg. Ugyanis Lackfi János, a sokoldalú költő, műfordító verseit hallhatják az érdeklődők. Ezt követi egy zenés versimpró.

A Király udvarban a Zúgató zenekar szolgáltatja a talpalávalót. Ez a négytagú zenekar igazi, autentikus magyar népzenét játszik. Dalaikat valódi népi hangszerekkel kísérik:
Hegedűvel, brácsával, harmonikával, cimbalommal, tamburával és bőgővel.

Az Alexandra könyvudvarban 18:00-tól a Colombre zenekar játszik. Érdemes lesz megnézni azoknak, akik a blues-rock stílust részesítik előnyben. Ugyanitt este az Arcangeli Zenész Társulat fog zenélni.

És hogy a kicsit komolyabb zenéről is szót ejtsek: A katolikus templomban az immár 20 éves EAR Együttes ad koncertet. Érdekessége, hogy olyan elektroakusztikus zenei élményben lesz része az embereknek, ahol nincs előadó, de a hangzások nagyon érdekesek.

Végül de nem utolsó sorban a szerencsejáték Jazz színpadán ma este az Equinox és a Hárs Hegy Band lép föl.

 
A szerző a Szívlapát Alapítvány és a Magyar Telkom által működtetett Jövő/Menő program keretében indított médiasuli diákja.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Programajánló Kapolcs Folk

Ajánlott bejegyzések:

  • Indul a táncházi szezon! Indul a táncházi szezon!
  • Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
  • Őrségi kincsek a Duna-parton Őrségi kincsek a Duna-parton
  • A határvidék rejtett kincsei A határvidék rejtett kincsei
  • Átveszik a hatalmat a női energiák Átveszik a hatalmat a női energiák

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337899090

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard