Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A gyilkos hurrikán elérte New Yorkot

A gyilkos hurrikán elérte New Yorkot

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 08. 28.
Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

további bejegyzések a szerzőtől »

A 130 kilométeres sebességű szél fákat csavart ki, háztetőket sodort el, súlyosan megrongálta a kikötőket. Leállt egy atomerőmű, milliók maradtak áram nélkül.



New Yorkot is elérte az Irene (Irén) hurrikán. A viharos szél és a szakadó eső miatt leállt a tömegközlekedés, lezárták a reptereket, sok helyen nincs áram. A menekültszállásokon tízezrek várják, hogy elvonuljon a hurrikán.

Észak-Karolinában, Virginiában és Floridában már lecsapott a hurrikán, kilenc halálos áldozatot követelt. A 130 kilométeres sebességű szél fákat csavart ki, háztetőket sodort el, súlyosan megrongálta a kikötőket és a hajókat. Amerika keleti partvidékén egy atomerőmű automatikusan leállt, másfél millióan maradtak áram nélkül.

Tim Dickinson az élményeit mesélte: „Én ugyan már láttam sok hurrikánt Jerseyben, de ilyet még nem. Nagyon erős szél és nagyon sok eső volt.”

Washingtonban elmarad Martin Luther King szobrának ünnepélyes felavatása, az ünnepségen az amerikai elnök is részt vett volna. A fővárosban jelentős áramkimaradásra számítanak. A keleti parton 65 millió embert érint a hurrikán, közülük több mint kétmilliót kiköltöztettek. Kilenc szövetségi államban hirdettek szükségállapotot.

Az országos hurrikánközpont jelentése szerint az Irén középpontja reggel nyolc órakor 315 kilométerrel délnyugatra volt New Yorktól, a tenger vízszintje gyorsan emelkedik.

A hurrikán szombat reggel csapott le az Egyesült Államok keleti partjára, Észak-Karolinára, és legalább nyolc ember halálát okozta eddig.



Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York USA Időjárás Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797900146

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard