A hercegnő álruhában szökött meg Párizsból újdonsült szerelmével. Két családot is maguk mögött hagytak a szerelemért.

Rigó Jancsi, azaz Rigó János Pákozdon született, a házuk helyén már csak üres telek van, tárgyi emlékek sem igen maradtak. Szerencsére azonban van valaki, aki szenvedélyesen kutatja a világhírnevet szerző hegedűs élettörténetét: Kissné Vörösmarty Mária, a Pákozdi Művelődési Ház vezetője.
Az igazgató a prímás életének részleteiről elmondta, Rigó János 1896-ban Párizsban egy étteremben játszott, és ott találkozott először későbbi nagy szerelmével, Clara Warddal, aki az idős belga Chimay herceg fiatal felesége volt.
Az asszony az étteremben hallotta Rigó Jancsit először játszani, a zenésznek az elmondások szerint csodálatos stílusa volt, a hegedűjére ráborulva, teljesen átélte, amit a játszott. A muzsikusnak kivételes hangszeres tudása volt, vonzotta a női szíveket. A prímás a Fekete szem éjszakája című nótát húzta, amikor Clara Ward beleszeretett.
Mindkettőjüknek családja, gyermekei voltak, ennek ellenére úgy döntöttek, együtt fognak élni. A hercegnő cigányruhába öltözött, így tudtak megszökni párizsi szállodájukból, majd a szerelmesek eljutottak Pákozdra. Ezekből az időkből a helyi idősek körében fennmaradt még néhány történet. A nyolcvanhat éves Rózsa Júlia, Rigó Jancsiék közeli rokonának visszaemlékezése szerint a hercegnőt érkezése után a pákozdi elöljáróság megvendégelte, és később is több esti összejövetelt rendeztek a részvételével. A jegyző felajánlott nekik egy szolgálati lakást, amit elfogadtak.
Rigó Jancsi ezekben az időkben bejárt Székesfehérvárra, ahol már gyerekként játszott a Magyar Király szállóban, és megfordultak Budapesten is. A fővárosban egy alkalommal Rigó Jancsi egy csokis, krémes süteménnyel kedveskedett szerelmének. A cukrász, aki készítette a süteményt Rigó Jancsiról nevezte el.
Magyarország után a zenész és párja külföldre utazott, mivel Rigó Jancsi asztmás volt, ezért nem Nyugat-Európát, hanem Egyiptomot választották. A szerelmesek, a visszaemlékezések szerint, az észak-afrikai országban nyolcmillió dollárt költöttek el, csodálatos palotában éltek. A hercegnő azonban később beleszeretett egy másik férfiba, ezért elváltak.
Rigó Jancsi ezután évekig bolyongott Európa nagyvárosaiban, és szegényen, lezüllötten halt meg, de sokáig bizonytalan volt, hogy hol és pontosan mikor. Kissné Vörösmarty Mária elmondta, amerikai magyarok segítségével sikerült megtudni, hogy a prímás 1927. február 3-án New York-ban hunyt el, maradványai is ott nyugszanak.
Forrás: Hirado.hu