Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A „kockák” miatt nem kalózkodnak a nők

A „kockák” miatt nem kalózkodnak a nők

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 10. 02.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Elaludták a nők a digitális forradalmat? Ezt a kérdést feszegette egy hétvégi berlini tanulmány a csupa fiatal férfiből álló Német Kalózpárt történelmi választási sikere után.

Mi ezzel a baj?
Az információs társadalom szülöttének számító kis párt szinte a teljes ismeretlenségből egy csapásra csaknem 9 százalékot szerzett a berlini tartományi parlamenti választásokon, és a legfrissebb felmérések szerint országos népszerűsége is mintegy 7 százalék körül mozog. Az internet teljes szabadságát zászlajára tűző párt vezetőségében és a nyilvánosság előtt jelentkező szószólói között azonban szinte egyetlen "kalóznő" sem található.

A tanulmány szerint különösen furcsa ez annak fényében, hogy a politikában Angela Merkel kancellárral és az általa vezetett kormány több női miniszterével az élen szinte már tarolnak a gyengébb nem képviselői: a parlamentben is nagy számban vannak jelen, a gazdaságban pedig egyre több az olyan vállalat, amelynek élén nagy befolyással rendelkező nő áll. Ezek szerint éppen az információs technológia, illetve az internet terén hiányos még az egyenjogúság?

A 2006-ban alakult párt "kalózai" cáfolják ezt, hangoztatva hogy a nemek területén is teljes átláthatóságra és esélyegyenlőségre törekszenek. Arra azonban már a tanulmány hívta fel a figyelmet, hogy a technika, illetve a technológia fejlődése terén szinte kizárólag a férfiak írták a történelmet. Ami pedig a mai digitális világot illeti: a nők kezdenek már jól mozogni abban, de - egyelőre még - nem alakítják azt.

Nemek közötti digitális árkokról azonban mindennek ellenére nincs szó. Mindezt bizonyítja, hogy a tanulmány szerint a különböző közösségi portálok használói között a férfiakénál immár magasabb a nők, illetve a lányok száma. A bloggerek között is egyre több a sikeres nő, bár - mint a szakértők vallják - a férfi blogok még mindig "ütősebbek", azaz hangosabbak és agresszívabbak. Ezen a téren a nőknek - saját érdekükben - még fel kell zárkózniuk - ajánlotta a jelentés.

Németországban immár számtalan kezdeményezés célozza a lányok, illetve a nők műszaki képességeinek kibontakoztatását. Mindez egyformán vonatkozik a matematika, a természettudományok, az informatika, valamint a műszaki, technológiai ismeretek területére. Míg azonban a matematikai, továbbá a természettudományi tanulmányok terén szinte több már a fiatal nő, illetve diáklány, a két utóbbiról ez még nem mondható el. Ami az informatikát illeti, egy felmérésből az tűnt ki: tartózkodásuk oka nem is az érdeklődés hiánya. A visszahúzódásnak eszerint jóval prózaibb oka van, mégpedig az, hogy irtóznak azoktól a férfiaktól, akik éjjel-nappal "a számítógépben laknak". Kedvüket a "kalózkodástól" éppenséggel a férfiak veszik el.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Technika Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477901240

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard