Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Liszt-zongoraverseny cigánybandával

Liszt-zongoraverseny cigánybandával

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 10. 19.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

A Liszt! Minden tekintetben. programsorozat egyik utolsó produkciójában, október 19-én a cigányzene szemszögéből közelítenek a Müpa által felkért zenészek Liszt életművéhez. Mocsári Károly zongorista, Balogh Kálmán cimbalomművész, Lendvay József hegedűművész és Herczku Ágnes, a Szeret együttes és a MÁV Szimfonikus Zenekar közreműködésével jut el a cigányzenétől a rapszódiákig.

A Rákóczi-induló első pár taktusát Mocsári Károly szólaltatja meg, nemsokára azonban a Szeret együttes népzenészei hegedűn és gardonon mutatják be a Liszt által felhasznált dallamot. A stílusok találkozása a koncert végén, a 14. rapszódia, azaz a Magyar fantázia előadásában csúcsosodik majd ki, amikor egy
hagyományos cigánybanda kíséretével, cimbalom részvételével egyfajta népi zongoraverseny szólal meg. Sőt, a darabban felfedezhető népdal, a Magasan száll a daru című dalt Herczku Ágnes is elénekli majd.

A szerteágazó zenei anyag sokrétű kísérletezésre ad lehetőséget, hiszen a Liszt által a kor autentikus folklórjának tekintett cigányzene a valóságban energikus és virtuóz formában egyesítette magában a verbunkos hagyományt, a népies műzenét, nótákat és nem utolsó sorban a magyar népi dallamvilágot.

2011. október 19., szerda19.30
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Cigányzenétől a rapszódiákig

Közreműködik:
Mocsári Károly – zongora, Balogh Kálmán – cimbalom, Herczku Ágnes – ének,
Lendvay József – hegedű, Szeret együttes és Kádár István, MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Kesselyák Gergely
Műsorvezető: Mácsai János

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Liszt Ferenc Zene Művészetek Palotája

Ajánlott bejegyzések:

  • Tizedik alkalommal látható a Hagyományok Háza Újévköszöntő műsora Tizedik alkalommal látható a Hagyományok Háza Újévköszöntő műsora
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157901740

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard