Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Fiatal magyar fotósé a világ egyik legfontosabb díja

Fiatal magyar fotósé a világ egyik legfontosabb díja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 10. 20.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A magyar Máté Bence nyerte el a világ egyik legjelentősebb természetfotó pályázata, a 2011 Veolia Environment Wildlife Photographer of the Year (Az év természetfotósa) Eric Hosking-díját, amelyet a 18-26 év közötti korcsoport számára hirdetettek meg.

A brit szervezők tájékoztatása szerint a londoni Természettudományi Múzeum és a BBC Wildlife magazin által kiírt fotópályázatra idén a világ minden tájáról lelkes amatőrök és elismert professzionális fotósok több mint 40 ezer munkát neveztek.

Máté Bence hat képből álló portfóliójával – Tányérajkúak, A búbos banka repülése, Briliáns bemutató, A dolgozók tükörképe, A nagy fogás és Az utolsó vacsora – nyerte el a 18-26 éves korcsoport legjobb kollekció Eric Hosking-díját.

"Mindegyik képnél meg kell állni, és újra meg kell nézni azokat. (...) Ezek nem véletlenül elkapott felvételek. Mindegyiken látszik a tervezés és a zseniális kivitelezés" – méltatta a fiatal magyar fotográfus munkáit Michael Aw zsűritag.

Mint Máté Bence  elmondta, a rangos pályázaton 2001 óta összesen 35 képe szerepelt sikerrel, és – egy év kivételével – minden esztendőben valamilyen díjjal jutalmazták. Az Eric Hosking-díjat idén már negyedik alkalommal vehette át, ezzel új rekordot állított fel a verseny történetében.

A pályázat nyertesei szerdán a londoni Természettudományi Múzeumban megtartott díjkiosztó gálán vehették át elismeréseiket. Az év természetfotósa díjat idén a spanyol Daniel Beltrá kapta, Az év ifjú természetfotósa a lengyel Mateusz Piesiak lett.

Ezek a képek is ott lesznek a verseny 17 kategóriájából kiválogatott több mint száz kiemelt természetfotó között a londoni Természettudományi Múzeumban pénteken nyíló kiállításon, amely később körútra indul az Egyesült Királyságban és külföldön.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Díjak Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba
  • Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr47901784

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard