Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megmártózhatunk a marseille-i kultúrában

Megmártózhatunk a marseille-i kultúrában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 11. 07.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Marseille kultúráját mutatja be tánccal, zenével, filmekkel és helyi ízekkel egyebek mellett a budapesti Francia Intézet, az Örökmozgó és az A38 hajó novemberben.

A fesztivál különlegessége a Cassos című filmvígjáték világpremierje. Az alkotást november 28-án a marseille-i rendező, Philippe Carrése jelenlétében vetítik le a Francia Intézetben, jóval a francia mozik bemutatója előtt.

November 15-én Denis Gheerbrant La République Marseille (Marseille-i Köztársaság) című dokumentumfilmjét, 16-án pedig Henri Verneuil Mayrig című 1991-es filmdrámáját láthatja a közönség francia nyelven magyar hangalámondással. A vetítés után Marseille-ről, mint a népirtás után érkező örmény közösség új otthonáról beszélgetnek a szervezők Dzsotjánné Krajcsir Piroska történésszel - közölte az intézet az MTI-vel.

Az Örökmozgóban 20-án Robert Guédiguian A Kilimandzsáró hava, 21-én Karim Dridi Khamsa című filmjét láthatja a közönség francia nyelven, angol felirattal és magyar hangalámondással. November 22-én Alexander Korda és Marcel Pagnol Marius című, 1931-ből származó romantikus komédiáját, 23-án pedig Robert Guédiguian A nyugodt város című 2000-ben készült mozgóképét vetítik francia nyelven magyar felirattal.

Canebiere-napokat tartanak november 10. és 12. között a Pavillon de Paris - Francia Étteremben. A La Canebiere Marseille eblematikus főutcája, Champs-Elysées-je. Ha valaki meghallja ezt a nevet, rögtön a várost jellemző színes forgatagra gondol.

Provanszál táncházban ismerkedhetnek meg az érdeklődők a balétivel: a folkmulatság jókedvet árasztó, lendületes zenével, sodró körtáncokkal és különböző polkákkal november 10-én a Marczibányi téri Művelődési Központban, 13-án a Szentendrei Skanzenben és a Fővárosi Művelődési Házban szórakoztatja a táncos lábúakat. Két francia zenekar és magyar együttesek együtt húzzák talpalávalót, az érdeklődőket meghívott tánctanárok vezetik be a francia falusi táncok világába. A mulatság provanszál és magyar zenészek közös koncertjével zárul.

Az elektronikus zene kedvelőit várják november 17-én és 18-án a Marseille Calling Fesztiválra az A38 hajóra: első nap a lendületes francia elektronikát élőhangszerekkel megbolondító Nasser, a kiváló slágereket gyártó Hangmás, s végül a lounge képviselője, DJ Alif Tree lép fel. Másnap a francia és európai szcéna igazi nagyágyúja, Danton Eeprom és Humantronic találkozik a magyar szcéna egyik legjobb és legszellemesebb képviselőjével, a We Plants Are Happy Plants-szal. A fesztivál alkalmából a hajón fotókiállítást rendeznek a Marsatac fesztiválról és francia menüt ajánlanak az étterembe ellátogató vendégeknek.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Zene Franciaország Tánc A38 Európai filmipar Lavór Intézmények

Ajánlott bejegyzések:

  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc
  • Év végi ünnepi koncertek a Fonóban Év végi ünnepi koncertek a Fonóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr557902312

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard