Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ötven év után került elő a legendás könyv

Ötven év után került elő a legendás könyv

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 11. 10.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Először láthatja a brit közönség A legyek ura című regény kéziratát. A híres munkát a Nobel-díjas író, William Golding születésének 100. évfordulója alkalmából állították ki.

William Golding
A lakatlan szigeten ragadt brit iskolásokról szóló regény kéziratát tíz kiadó dobta vissza, mielőtt a Faber and Faber szerkesztője, Charles Monteith kézbe vette volna. "Charles azt mondta, hogy a történet rögtön az elejétől megragadta a figyelmét" — idézte fel a BBC portálján olvasható híradásban Judy Carver, Golding lánya, aki maga is író. Mint mesélte, apja 1952-ben fejezte be a művet, és egy évvel később kezdett kiadót keresni annak.

Judy ötlete volt, hogy a kéziratot a családi archívumból származó más írásokkal együtt kiállítsák. "A kézirat érzelmi szempontból különlegesen értékes" - magyarázta.

Büszkén említette meg, hogy a kézirat és a nyomtatásban megjelent változat között szinte semmilyen eltérés nincs, apja a kiadás előtt még kiegészítette egy kicsit, de - mint mondta - szerinte a szerkesztő nem nyúlt bele.

A legyek ura kezdetben nem igazán volt sikeres, de a hatvanas évek elejére bestseller vált belőle, és bekerült az iskolai kötelező olvasmányok közé is. A regény nyomán 1963-ban elkészült filmfeldolgozás Peter Brook rendezésében ugyancsak kultdarabbá vált – emlékezetett a BBC.

A november eleje óta látogatható kiállítás vendégei az író más regényeinek első kiadásait is megtekinthetik, akárcsak Nobel-díját és számos fényképet, amelyek élete különböző korszakaiban örökítették meg a szerzőt.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Nagy-Britannia

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
  • Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr627902406

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard