Az írót, aki háborús élményeiből bestsellerek sorozatát írta, a magazin, melynek először küldte el kéziratait, csúnyán elzavarta.
Kurt Vonnegutot a 20. század legnagyobb amerikai írói között tartják számon. A férfi megjárta a második világháborút, ahol hadifogságba esett és Drezdában raboskodott, mikor a szövetségesek a földdel tették egyenlővé az egész várost.Vonnegut túlélte a bombázást és az ezzel, valamint az azt követő kényszermunkával kapcsolatban írt megemlékezéseit elküldte a The Atlantic Monthly magazinnak. Az újság egyik képviselője egy nyelvtani hibákkal tűzdelt levélben közölte az – akkor még karrierje elején álló – íróval, hogy „érdektelen” írásait nem fogják megjelentetni.
„Szokásos nyári nagytakarításunk közben bukkantunk rá az Ön kézirataira. […] Sajnálattal közlöm, hogy egyikük sem illeszkedik magazinunk koncepciójába. […] Szerkesztőségünk továbbra is teljes létszámmal üzemel, így nem áll módunkban állást ajánlani Önnek, de bízom benne, hogy hamarosan megtalálja helyét máshol...” – írta Edward Weeks.
Vonnegut drezdai élményeit nem adta fel, ugyanis később ebből született Az ötös számú vágóhíd című könyve, mellyel világszerte elismert íróvá vált.
A levél teljes angol szövege itt olvasható.
Forrás: IO9