Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A dalali láma marxista

A dalali láma marxista

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 12. 11.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

Kína hasznos lehet a világ számára és segíthet neki, de a kommunista országnak nincs meg az ehhez szükséges nemzetközi tekintélye, mert a többiek félnek tőle - jelentette ki a dalai láma vasárnap Prágában egy, az emberi jogok ázsiai helyzetéről tartott kerekasztal-beszélgetésen.

A Károly Egyetem filozófiai tanszékének színültig megtöltött aulájában nem kis meglepetést keltve megjegyezte: bár buddhista szerzetes, de ami a gazdaságelméleteket illeti, nem szocialistaellenes, és "lényegében marxista", főleg azért, mert "ez az elmélet igyekszik igazságosan elosztani a gazdagságot".

"Határozottan leszögezem, hogy leninista nem vagyok" - tette hozzá mosolyogva. Úgy vélekedett, hogy a virágzó országok legnagyobb gondja jelenleg éppen a gazdagok és a szegények közti hatalmas különbség. "Komolyan el kell gondolkodnunk azon, hogyan lehetne ezt a különbséget csökkenteni, s hozzájárulni a korrupció visszaszorításához" - húzta alá.

A dalai láma szerint - aki Peking ellenkezése ellenére évtizedek óta az egykoron önálló Tibet jelképe - Kínának nagyon hasznos lenne, ha az országban megerősödne a demokrácia, betartanák az emberi jogokat, és érvényesülne a szólásszabadság.

"A kormány a felmerülő problémákra elnyomással felel. A problémák azonban csak a felszínről tűnnek el, alatta egyre növekednek" - hívta fel a figyelmet a dalai láma, aki Václav Havel volt cseh államfő és emberi jogi harcos meghívására tett látogatást Prágában. Havel és a dalai láma szombaton délután találkoztak.

"Sok ázsiai barátom csodálja a kínaiakat, de rendszerük miatt fél tőlük. A félelem bizalmatlanságot szül, a bizalmatlanság pedig gátja a tiszteletnek. Kínának arra van szüksége, hogy kivívja a világ elismerését. A tisztelet azonban csak a bizalmon alapulhat, az pedig a becsületességen és az igazmondáson" - mondta a dalai láma.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Kína Vallás Buddhista Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr287903170

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard