Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Így lomtalanítsunk hatékonyan

Így lomtalanítsunk hatékonyan

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 12. 22.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Túl sok, lassan teljesen feleslegessé váló lexikonod van otthon? Nem férsz el tőlük a lakásban, és már nemhogy kinyitni, levenni sincs miért őket a polcról, amióta belekóstoltál a Google csodájába?

Guy Lamarre szívesen újrahasznosítja neked az információ papírtemetőit. A kanadai művész egyik sorozatának középpontjába a könyveket állította, amikből tájképeket, hegyeket és barlangokat faragott ki.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a művész, aki az elmúlt harminc évben a legkülönfélébb művészeti ágakban tevékenykedett, úgy is mint rendező, szobrász, énekes, hangszerkészítő, író és énekes, ne tisztelné a könyvek intézményét vagy a bennük rejlő tudást.

forrás: guylaramee.com/

Épp ellenkezőleg: Lamarre kacifántosan és filozofikusan megfogalmazott művészi hitvallásának egyik alapkérdése, hogyan változik az emberi tudás használata, hova fejlődik az ember, és hogyan befolyásolnak minket a technikai újdonságok. Mivel mostanában a könyvek és a könyvtárak alkonyát éljük, Lamarre emiatt úgy tekint rájuk mint az emberi tudás egy meghatározó csúcsaira, amelyek szép lassan el fognak tűnni. Először hegyek, majd dombbá kopnak, végül síkságként végzik, amin nem történik semmi.



A könyvből faragott képek nemcsak a mögöttes filozófia miatt tűnnek szépnek, hanem önmagukban is – a sokrétű művész aprólékosan alkotta meg mindegyiket, és ha van időnk elidőzni a részletek felett, vagy elfelejtjük, hogy ezek könyvek, megpróbálhatjuk kibogarászni, milyen könyveket áldozott fel Lamarre a szépség oltárán.

Látványos, elgondolkodtató és egyedi – ahogy a nagy könyvben meg van írva.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tudomány Kanada Könyv Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477903380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard