Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az X-faktor énekese lett Erdély hangja

Az X-faktor énekese lett Erdély hangja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 12. 27.
Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

Ünnepel a legendás magyar csapat
2022-05-12 16:00:00

Koncerttel és új lemezzel ünnepli fennállásának 15. évfordulóját a magyar Jack Cannon blues-rock zenekar

további bejegyzések a szerzőtől »

Az X-faktorból ismert Abodi-Nagy Blanka nyerte múlt hét pénteken este az Erdély hangja című tehetségkutató verseny Kézdivásárhelyen tartott döntőjét.

Fotó: Iochom Zsolt (szekelyhon.ro)
A győztes ezer eurós pénzjutalommal, videoklip-készítési lehetőséggel és médiaszereplési lehetőségekkel gazdagodott a verseny nyomán.

Tizenkét versenyző mérte össze tehetségét, előadói kvalitásait a kézdivásárhelyi Vigadó művelődési házban pénteken este a Bumm internetes tévé által szervezett Erdély hangja tehetségkutató versenyen. Mind a zsűri, mind az internetes szavazók a székelyudvarhelyi Abodi-Nagy Blankát találták a legjobb előadónak. A zsűri János Kingának ítélte a második díjat, Kádár Barna Zsoltnak a harmadik díjat – közölte az MTI-vel a tehetségkutató illetékese.

Az Erdély hangja tehetségkutató verseny 2011-es kiírására több mint 120 fiatal nevezett be, többségükben székelyföldi magyarok, de akadtak közöttük magyarországi és román nemzetiségű versenyzők is. Noha a kiírás szerint a verseny mindenkinek szól, aki tehetségét a zene, éneklés, tánc, hangszeres vagy egyéb színpadi produkciók műfajában szeretné megmutatni, a fellépők pár kivétellel könnyűzenei produkciókkal álltak az erdélyi magyar előadókból és rádiós zenei szerkesztőkből álló zsűri elé. Az előválogatások nyomán 36-an maradtak versenyben. Az első elődöntő után 30-asra, a második után 24-esre a harmadik után 12-esre szűkült a mezőny. A versenyzőknek minden fellépésen más-más produkciót kellett bemutatniuk.

Az Erdély hangja tehetségkutatót 2010-ben szervezték meg első alkalommal. E verseny keretében próbálkozott a színpadi szereplésekkel a kézdivásárhelyi László Attila, aki akkor nem jutott a legjobb 12 közé, de később megnyerte a Csillag születik című magyarországi tehetségkutató versenyt.

Abodi-Nagy Blankát a magyarországi X-faktor nézői is megismerhették. Az idei X-faktorban az élő show küszöbéig sikerült eljutnia.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Erdély Siker Könnyűzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Színházi műsorral készül Herczku Ágnes Színházi műsorral készül Herczku Ágnes
  • Őrizzük a lángot Őrizzük a lángot
  • Homokot szór a szemembe Homokot szór a szemembe
  • Megnyílnak a titokzatos kapuk Megnyílnak a titokzatos kapuk
  • Hatalmas piknik lesz Visegrádon Hatalmas piknik lesz Visegrádon

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr17903464

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard