Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tovább harcolnak a háborús bűnösként nyilvántartott író ügyéért

Tovább harcolnak a háborús bűnösként nyilvántartott író ügyéért

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 01. 22.
Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

további bejegyzések a szerzőtől »

A Romániában háborús bűnösnek számító Wass Albert tisztázásáért egy Ausztriában élő ügyvéd is harcba száll. A jogásznak vannak már romániai tapasztalatai.

„Nem nyugodhatunk, amíg hivatalosan nem mentik fel a háborús bűnök alól” – mondta Takaró Mihály irodalomtörténész a második világháború után Romániában elítélt íróról, Wass Albertről. Ugyancsak az emigrációba kényszerített erdélyi művész tisztázásáért dolgozik az év januárjában alakult magyarországi Wass Albert alapítvány, melynek elnöke Köblös Aranka, valamint a szervezet munkáját egy Ausztriában élő ügyvéd is segíti.

Az ügy előzménye, hogy az Európai Unió felszólította a román államot, rendezze a háborús bűnösök státuszát, miután az EU-n belül ezen a téren a délkelet-európai országnak van a legnagyobb elmaradása. A határidő 2013 augusztusa. Korábban, 2008 májusában a román legfelsőbb ítélő és semmítőszék elutasította Wass Albert perének újrafelvételét.

Az író ügyének megnyert jogász rendelkezik már romániai tapasztalatokkal, korábban az országból elűzött királyi családot képviselte sikeresen a román állammal szemben. Az ügyvédet Wass Albert legkisebb fia, Endre kereste fel, a jogász egyelőre az iratok áttanulmányozásánál tart – közölte Köblös Aranka.

Takaró Mihály szerint a védelem egyik feladata az lesz, hogy tisztázza, melyik ország bírósága, Romániáé vagy Magyarországé járjon el a magyar állampolgárságát soha el nem vesztő Wass Albert ügyében.

Köblös Aranka, a magyarországi Wass Albert alapítvány elnöke elmondta még, azon fáradoznak, hogy a magyar tantervben méltó helyet kapjon az író. Wass Albert alakját csak halála után, a kilencvenes években kezdték megismerni a magyarok, és pár év múlva, 2005-ben a Nagy Könyv című felmérésben könyvét, a Funtineli boszorkány-t az olvasók a legnépszerűbb tizenkét magyar regény közé választották. Az ötven legjobb között pedig ott van még a Kard és kasza és az Adjátok vissza a hegyeimet!

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Erdély Magyar irodalom

Ajánlott bejegyzések:

  • Készül a nagy kútba ugrás Készül a nagy kútba ugrás
  • Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
  • Egy útkereső nemzedék régi-új versei Egy útkereső nemzedék régi-új versei
  • Ők lettek az év művészei Ők lettek az év művészei
  • Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317904014

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard