Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szokatlan Megasztár jön

Szokatlan Megasztár jön

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 02. 10.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Ugyan a készítők tiltakoznak az összehasonlítás ellen, a módszer mégis nagyon hasonló.

Manfred Honeck munka közben
A Pittsburghi Szimfonikus Zenekar szokatlan versenyt hirdet, hogy felderítsék az igazi fiatal tehetségeket.

A zenekar vezetői kitalálták, hogy a Youtube-on keresik meg azokat, akik igazán magas szinten kezelik hangszereiket, de még az ismeretlenség homályába burkolóznak.

A vállalkozó szellemű zenészeknek mindenféle kíséret nélkül kell szólódarabokat eljátszaniuk egy kamera előtt, majd a maximum 10 perces végeredményt megosztaniuk a világgal. A résztvevőkre természetesen lehet majd szavazni is. Az a négy versenyző akikre a „nézők” a legtöbb szavazatot adták – a zenekar költségén – Pittsburghbe repül majd, ahol Manfred Honeck zenei vezető és karmester előtt kell majd összemérniük tudásukat.

A nyertes tízezer dolláros (kb. 2.2 millió Ft) jutalmat kap és szólistaként színpadra állhat Amerika egyik leghíresebb szimfonikus zenekara mellett őszi koncertjükön.

Honeck szerint ez nem egy klasszikus zenei tehetségkutató, ugyanis semmi nem kötelezi őket arra, hogy nyertest hirdessenek. „A Pittsburghi Szimfonikus Zenekar az Egyesült Államok egyik legelismertebb formációja, így nem engedhetjük meg magunknak, hogy olyan emberrel álljunk színpadra, aki nem méltó erre” – mondta a karmester. „Ha nem találunk olyat, aki megüti a mércét, akkor nem hirdetünk győztest.”

Ezzel azonban ők sem számolnak igazán, ugyanis a Honeck szerint az internet tele van olyan tehetséges fiatalokkal, akikkel már akár ma is ki lehetne állni a közönség elé. A szervezők tehát reménykednek abban, hogy az egyelőre ismeretlen fiataloknak vonzó lesz a versengés ezen formája és ha módszer beválik, akkor akár forradalmasíthatja a klasszikus zenekarok eddigi utánpótlás szerzési gyakorlatát.

A versenybe olyan 18 év feletti emberek jelentkezhetnek, akiknek legális tartózkodási engedélyük van az Egyesült Államokban. Ez – az értelemszerű állampolgárság mellett – lehet diák, vagy munkavízum is.

Forrás: Huffington Post

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika YouTube Zene Internet Komolyzene Szimfónikus zenekar

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr657904514

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard