Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Halálos baleset és botrány a sorozat forgatásán

Halálos baleset és botrány a sorozat forgatásán

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 02. 13.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

A filmes és televíziós szabályozás szigorítását követeli az amerikai Peta állatvédő szervezet, miután két ló is elpusztult egy új tévésorozat forgatásán.

Az állatvédők emlékeztettek, hogy többször is megkeresték az HBO illetékeseit a Luck című lóversenydráma forgatása előtt, hogy tanácsokkal szolgáljanak az állatok biztonsága érdekében, de elutasították őket - számol be róla a BBC online hírszolgáltató. A tévécsatorna szerint azonban nem történt mulasztás, a közreműködésre felkért American Humane Association (AHA) szervezettel együtt mindent elkövettek, hogy biztosítsák a szükséges biztonsági feltételeket.

A Dustin Hoffman főszereplésével készülő Luck a lóversenyzés kegyetlen világát ábrázolja a lótulajdonosokat, a fogadókat, a zsokékat és a szerencsejáték különböző szereplőit felvonultatva. A sorozat első epizódját az Egyesült Államokban január 29-én mutatták be, a brit premierre szombaton kerül sor.

Az AHA közleményben ismertette, hogy a fatális balesetek bekövetkeztét több hónap választotta el egymástól. Az egyik akkor történt, amikor a indítóepizódot forgatták, a másik pedig már a hetedik rész felvételén. Ennek a két epizódnak a stáblistájáról el is távolították a szervezet szokásos igazolását, hogy a munkálatok alatt "egyetlen állat sem sérült meg".

Luck

A lovak a versenyjelenetek felvételekor buktak fel és szenvedtek súlyos töréseket. A helyszínen lévő állatorvos azonnal megvizsgálta őket, és mindkét esetben az állatok elaltatása, mint leghumánusabb megoldás mellett döntött - fogalmazott az AHA.

Az HBO a második baleset után bejelentette, hogy felfüggesztik a forgatást, amíg az AHA-val és más szakértőkkel ki nem dolgozzák az új biztonsági szabályokat a versenyzős jelenetekhez. Olyasmikről van szó, hogy további állatorvosokat alkalmaznak, illetve megröntgenezik a szereplő lovak lábát.

A Peta honlapján lévő blogban az állatvédők hangsúlyozták: "ha a producerek elfogadták volna a kipróbált biztonsági protokollt, amelyet javasolni akartunk, ezek a lovak tán még ma is élnének".

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Film Sorozatok Tévé

Ajánlott bejegyzések:

  • Múmia sírok titkai, elhagyott építmények és grandiózus európai csaták Múmia sírok titkai, elhagyott építmények és grandiózus európai csaták
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr307904602

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard