Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elviszik a mérhetetlen nagy aranykincset

Elviszik a mérhetetlen nagy aranykincset

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 02. 16.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Krakkóban látható Kassa egyedülálló aranykincs lelete; a kiállítás eredeti helyén, a felújított Kelet-szlovákiai Múzeum főépületében 2013-tól lesz ÚJRA megtekinthető, audiovizuális kiegészítőkkel tarkítva – adta hírül az Új Szó című szlovákiai magyar napilap.

A vándorkiállítás mintegy 3000 darabból álló kincslelete Pozsonyon és Prágán kívül a Magyar Nemzeti Múzeumban is látható volt 2011-ben. A krakkói királyi várban, a Wawelben április 15-ig tekinthető meg.

A külföldi szereplés után az Európa Kulturális Fővárosa Kassa 2013 projekt keretében felújított Kassai Kelet-szlovákiai Múzeum állandó tárlata lesz a kincslelet. A kiállítás a korábbinál jóval tágasabb helyet kap és érintőképernyős panelekkel egészítik ki – írta a napilap.

Az összesen 2920 darab, a 15-17. századból származó arany pénzérme túlnyomó többségét magyar, erdélyi és németalföldi pénzek teszik ki, de megtalálhatók köztük cseh, sziléziai, lengyel, német, dán, svéd, itáliai, osztrák, salzburgi, spanyol veretek, sőt egy antik Lysimachos-statér újkori hamisítványa is.

A kiállítás legértékesebb darabja az I. Ferdinánd által 1541-ben készítetett aranyérme, amely ritkasága miatt a maga nemében egyedülálló a világon, valamint egy 2,14 méter hosszú, 590 gramm súlyú reneszánsz aranylánc.

A tárlat részét képezi a rézüst, melyben megtalálták a kincset. A ritka újkori kincsleletet 1935-ben fedezték fel a pénzügyi igazgatóság épülete alapjainak ásásakor. A kutatók szerint az értéktárgyakat 1682 körül, a Thököly-felkelés idején rejthette el a Szepesi Kamara egyik vezetője.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lengyelország Kiállítás Pénz Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Szobrok. Szobrok.
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477904676

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard