Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újra bejönnek a lovak Budapestre

Újra bejönnek a lovak Budapestre

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 02. 18.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

A zenés, akrobatikus lovas műsorok egyik legkülönlegesebb szenzációja, a Dél-Franciaországból származó, spanyol lovasiskola hagyományain alapuló Cavalero produkció 2012. április 21-én és 22-én Budapesten, a Papp László Sportarénában vendégszerepel.

A Cavalero egy szenvedéllyel és szeretettel teli álomutazás, ami a ló gyönyörű történetét mutatja be a lovasművészet, az akrobatika, a tánc és a zene legjobbjaival kiteljesedve.



A napokban Magyarországon járt a produkció szervezőgárdája, hogy felmérjék az előadáshoz szükséges feltételek meglétét. A Cavalero produkciót képviselő Tony Haswani a Kultúrpartnak elmondta, az egész országról lehet érezni a lovakhoz fűződő mély kötődést és Budapest is jól vizsgázott.

Az előadás – amellett, hogy teljesen a lovakat állítja a középpontba – a műfaj legelismertebb lovas művészeit gyűjtötte össze. Könnyen érthető, hogy a bolygó északi féltekéjének leghíresebb francia lovasait egy központi koncepcióba beszorítani meddő próbálkozás lett volna, így a rendezők többé-kevésbé szabad kezet adtak a művészeknek, hogy mindenki azt mutassa be, amiben valóban a legjobbak.

Tony Haswani szerint ez mégsem teremt káoszt, hiszen a színpadra lépő emberek leginkább eszközei annak, hogy megértsük és meglássuk ennek a gyönyörű állatfajnak a történetét és átérezzük a lovaglás varázsát.


szólj hozzá: Cavalero Show - 2012 Budapest

A darabot először a dél-franciaországi Nimes városában mutatták be, ahol egy régi várrom előtt fogadták a közönséget. A környezet olyan különleges hangulatot adott a produkciónak, hogy úgy döntöttek, erről még az utazás miatt sem mondanak le. Ugyan magát a romot nem hozhatták magukkal, de a modern technikának köszönhetően megoldást találtak erre a problémára is, így a látványos előadás mellett egy kis szelet Franciaországot is elhoznak majd hozzánk.



Ugyan a különlegesen kiképzett lovakat már önmagukban is érdemes lenne megnézni, az előadást lélegzetelállító akrobatikus mutatványok és látványelemek teszik majd felejthetetlen élménnyé.

A Cavalero keretében összesen 60 ló és 30 lovas érkezik majd hazánkba. A szervezők eltökéltek abban, hogy a magyar lovas hagyományokra való tekintettel egy kis hazai jellegű meglepetést csempésszenek az előadásba, mely – ha sikerül – tovább fokozhatja a már amúgy is kellemesnek ígérkező időtöltés értékét.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Budapest Sport Ajánló Állatvilág

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon
  • Jön a Budapest SUP Fesztivál Jön a Budapest SUP Fesztivál
  • A kis herceg Budapestre érkezik A kis herceg Budapestre érkezik

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr227904710

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard