Mark Jenkins lenyűgöző szobrokat készít ragasztószalagból, majd elhelyezi őket a város legkülönbözőbb pontjain. Az utcák új arcukat mutatják az átlátszó műalkotások által.

A street art Jenkins számára az utca színpadként való használata, ahol a járókelő színésszé válhat. Az érdeklődő közönség mellett sok installációja a hatóságok beavatkozásával is járt, amit azonban Jenkins szintén a részvétel egy formájának tekint. Egy interjúban így érzékeltette a munkája illegális vonulatát: „Mindig találkozom ellenállással és kockázattal, de ez csak azt mutatja, hogy az utcai művészet egyfajta határ, ahol át kell rágnunk magukat a jégen. És mindez arra is szolgál, hogy az embereket emlékeztesse, hogy a közterületek csataterek, ahol a kormány, a hirdetők és a művészek egymással keveredve és küzdve harcolnak.”

Az amerikai művész installációival és a mögötte álló filozófiával a mai kor művészetfelfogásának egyik jellegzetességéről beszél. Az alkotások sok esetben már nem a kifinomultságuk és szépségük által válnak művészetté. Az egyediség és a figyelemfelkeltés célja sokszor felülkerekedik a hagyományos művészettel szembeni elvárásainkkal. Így kerülhetnek át a műalkotások az utcára és a köztérbe. A közönség bevonása pedig közelebb hozza az alkotásokat az emberekhez.
Jenkins a technika átadását is fontos feladatának tartja. A világot járva workshopokon tanítja a saját fejlesztésű szoborkészítés módszerét, és a tegnap lezárult versenyen a beérkező ragasztóműveket zsűrizi.
A művész a videóban felfedi a titkot az időigényes munkáról.
Jenkins további utcákra kihelyezett szobrai itt találhatók. A szoborkészítő verseny részletei és más alkotók próbálkozásai pedig ezen a honlapon olvashatók.
via Laughing Squid