Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Átfestik a Parlamentet

Átfestik a Parlamentet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 03. 29.
Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

további bejegyzések a szerzőtől »

Rendezvénysorozatot szervez március 31-én és április elsején Mátraházán és Gyöngyösön az Autista Segítő Központ a Light It Up Blue - Ragyogjon Kékben világkampányhoz kapcsolódva, az autizmus világnapja alkalmából.

Az Autisták Országos Szövetségének magyarországi eseménysorozatához csatlakozva a központ munkatársai egy Kékestetőről a Mátraházára tett sétára invitálják az érdeklődőket. Az eseménnyel az autista emberek emelkedő számára kívánják felhívni a figyelmet - közölték a szervezők. A program 13 órakor a sétával indul, majd a Kékestetőn autista fiatalok rövid műsorával folytatódik. Az esemény zárásaként elengedik a korábban kiosztott, az autizmust jelképező kék színű, kívánságokkal felszerelt léggömböket.Másnap, április elsején a Ragyogj Kékben kampányhoz kapcsolódva a gyöngyösi Szent Bertalan Templomot és a Ferences rendházat festik meg kék fénnyel a szervezők.

Így festett a tavalyi rendezvény

Budapest is csatlakozik a világnaphoz: április másodikán sötétedéskor kékbe öltözik a Parlament kupolája és a Művészetek Palotája is. A Cseperedő Alapítvány sétát rendez a világnap kapcsán április elsején délelőtt 10 órától a Széchenyi István térről indulva.

Az ENSZ közgyűlése 2007-ben nyilvánította április 2-át az autizmus világnapjának azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az autizmus egyre növekvő számára. Ma a világon minden századik ember él autizmussal. Magyarországon - országos kutatási adatok alapján - több tízezer család érintett a fejlődési zavar által, és naponta minimum egy autizmusdiagnózis születik.

A New York-i székhelyű Autism Speaks 2010-ben Light It Up Blue - Ragyogj Kékben néven világméretű kampányt szervezett, amelyhez azóta minden évben egyre többen kapcsolódnak. Kékben ragyog április 2-án többek között a New York-i Empire State Building, a londoni Big Ben, a prágai Károly híd, a párizsi Eiffel torony, a római Colosseum, a torontói CN Tower, az egyiptomi piramisok és a Niagara-vízesés is.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Budapest ENSZ Prága Esélyegyenlőség Civilek Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr367905910

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard