Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ők jönnek idén a Szigetre

Ők jönnek idén a Szigetre

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 03. 29.
Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

további bejegyzések a szerzőtől »

Összeállt a fesztivál világzenei programja:Többek között olyan előadók lépnek majd fel, mint a Pogues, Goran Bregovic, Emir Kusturica, a Shantel & Bucovina Club Orkestar, magyar részről pedig a PASO, a Besh o droM és a Quimby.

Először lép fel eredeti felállásban Magyarországon az ír folk-punk műfajt megteremtő, idén 30 éve alakult londoni Pogues. A frontember Shane MacGowan és zenekara az újjáalakulás, 2001 óta néhány koncertre minden évben összeáll, ezúttal az augusztus 6. és 13. között zajló, 20. Sziget fesztiválra is. A Pogues ugyan stúdióalbumot több mint másfél évtizede nem készített, munkásságával kiemelt helyet érdemel a rockzene történetében. Az alkohollal való barátságáról hírhedt énekessel olyan nagy hatású lemezeket készítettek, mint a Rum Sodomy & the Lash (1985) vagy az If I Should Fall from Grace with God (1988). A frontember és a többiek 1991 és 2001 között külön zenéltek: ekkor lépett fel a Pogues 1995-ben a Petőfi Csarnokban, az énekes pedig a Shane MacGowan & The Popes nevű formációjával kétszer is járt Budapesten, 2003-ban a Sziget fesztivál világzenei színpadán, 2004. április 30-án pedig a magyar EU-csatlakozást kísérő kulturális rendezvények sorában a Dózsa György úton.

The Pogues

Az idei Sziget világzenei felhozatalában a latin, a balkán zenék, valamint a jamaicai eredetű ska is helyet kap. A fellépők között a spanyol La Selva Sur és Che Sudaka, a mexikói Los De Abajo a latin ska legjobbjai közé tartozik, az olasz Figli Di Madre Ignota "spagetti Balkánnak" nevezi vadnyugati-balkáni-jamaicai ötvözetét, a francia Sergent Garcia világa raggamuffinból és salsából áll össze. Fellép az A38-on tavaly már sikerrel bemutatkozott, a hiphop, a reggae, a dub és a rock hatásait a bosnyák népzene elemeivel ötvöző Dubioza Kolektiv, a szicíliai Roy Paci & Aretuskal, valamint az orosz tánc- és népdalokat skába oltó Leningrád.

A balkáni zenét több, Magyarországon rendszeresen fellépő előadó is képviseli majd, köztük a szerb Goran Bregovic Wedding And Funeral Band, az Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, valamint a tradicionális balkáni muzsikát az elektronikus zenével vegyítő Shantel & Bucovina Club Orkestar, amely a német producer és dj, a bukovinai gyökerű Stefan Hantel vezetésével mindig hatalmas bulikat rendez Budapesten.

Jön a Szigetre a moldovai Fanfare Ciocarlia, a bajor rezes zenét újraértelmező LaBrassBanda, a marokkói gnawa-rockon alapuló Orchestre National De Barbés, a görög slágereket újraértelmező Imam Baildi, a francia-algériai HK & Les Saltimbanks, az európai klezmer színtéren sikeres Amsterdam Klezmer Band, a spanyol Muchachito Bombo Infierno, a mexikói Molotov és a Salamon-szigetekről érkező Narasirato is. A magyar(os) fellépők között lesz a Besh o droM, a Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO), a magyar-ukrán-német Rotfront, és meglepetésre idén a világzenei színpadon ad koncertet a Quimby is.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
2012 Zene Sziget Gyerek Sziget Könnyűzene Világzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • Idén is zengenek Makovecz tornyai Idén is zengenek Makovecz tornyai
  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr467905924

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard