Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Több évet rejtegették, most már inkább eladnák

Több évet rejtegették, most már inkább eladnák

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 02.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

Petőfi-kéziratokat árverez az alig fél éve működő Csók Antikvitás galéria jövő keddi aukcióján. A műtárgypiacon szenzációnak számító két lap kikiáltási ára 34 millió forint.

A két lap négy oldalán a Mit csinálsz, mit varrogatsz ott?, a Két ország ölelkezése című versek teljes szövege, valamint A munkácsi várban című vers első két strófája található. A két teljes vers alatt a költő aláírása olvasható, a Mit csinálsz… című vers a Pest, 1848 datálással is el van látva, a Két ország ölelkezésén pedig alcímszerűen az 1848-as uniókor a megjelölés. A versek jól ismertek, a kézirat felbukkanása azonban igazi szenzáció. A most előkerült, mindeddig rejtőzködő kézirat nagyon értékes. A kutatók feltételezése szerint a verseket Petőfi azért tisztázta le, hogy elküldje publikálásra.

A kézirat egy magát felfedni nem szándékozó budapesti család birtokából került a galériához. A tulajdonosok több mint fél évszázada őrizték a költő sorait tartalmazó finom lapokat, amelyeket egykor ajándékba kaptak - mondta el Váradi Vera, a galéria munkatársa. Hozzátette: a tulajdonosok tisztában voltak azzal, hogy a kézirat Petőfi-verseket tartalmaz, de csak tavaly ősszel - amikor bevitték a Csók Antikvitás galériába - szembesültek a ténnyel, hogy mekkora kulturális ritkaság, különös érték van a tulajdonukban. Most döntöttek úgy, hogy eladják.



A kézirat eredetiségének megállapítására hosszas vizsgálódás kezdődött. Előbb a papír, a tinta korhűségét ellenőrizték a Szépművészeti Múzeum restaurátorműhelyében, majd a Petőfi Irodalmi Múzeum szakértői és más, független Petőfi-kutatók mondták ki, hogy a kézirat minden kétséget kizáróan eredeti. Ekkor elkezdődött a védési eljárás, ami még most is folyamatban van.

A Csók Antikvitásban más korabeli papírrégiségekkel, levelekkel, kottákkal, műtárgyakkal, Petőfi korához köthető dokumentumokkal együtt árverezik el a Petőfi-verseket április 10-én.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Petőfi Sándor Irodalom Aukció Költészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr387906050

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard