Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Győzött a rák, elhunyt a kiváló zenész

Győzött a rák, elhunyt a kiváló zenész

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 20.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

A torokrákkal küszködő Levon Helm, a The Band énekes-dobosa tegnap hunyt el New York-ban, 71 éves volt.

„Békében hunyt el délután fél kettőkor barátai és zenésztársai körében” – mondta Helm gitárosa, Larry Campbell.

„Minden barátja ott volt, úgy tűnt, hogy Levon megvárta őket. Tíz perccel ezután, hogy a többség távozott, egyszerűen elaludt. Két nappal ezelőtt még azt mondták, hogy már csak órák kérdése, de kitartott. Úgy tűnik, Levon az utolsó pillanatig hű maradt önmagához, úgy ment el, ahogy ő akarta. Szeretett bennünket és mi is szerettük őt.”



A The Band tagjai Ronnie Hawkins rockabilly énekes háttérzenészeiként találkoztak először, és az évek során számos világhírű zenész – többek között Bob Dylan – koncertjein is hasonló szerepkörben voltak jelen. A névválasztás nem volt bonyolult, mivel mindig „a bandának” köszönték meg az énekesek a közreműködést, így amikor Helm és társai saját zenekart alapítottak, megmaradtak a The Band név mellett.

Egyik legnagyobb slágerüket, a The Weigt című számot a Rolling Stones magazin Minden idők 500 legjobb dala között a 41. helyen tartja számon.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Zene Gyász Könnyűzene Elhunyt

Ajánlott bejegyzések:

  • Ezt a szakmát csak élesben lehet kipróbálni Ezt a szakmát csak élesben lehet kipróbálni
  • Oscar-díjas színésznő az új Bieber-klip főszereplője Oscar-díjas színésznő az új Bieber-klip főszereplője
  • Az alvilági zenész: Tom Waits Az alvilági zenész: Tom Waits
  • A 21. századi tinédzserkor háttérzenéért kiáltott A 21. századi tinédzserkor háttérzenéért kiáltott
  • Dudaszó és haiku Ágoston Bélával Dudaszó és haiku Ágoston Bélával

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr617906610

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard