Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az Értől az Óceánig

Az Értől az Óceánig

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 26.
Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

Meseszép ékszerek pergamenből
2022-05-25 16:33:47

Király Fanni ötvösművész, ékszertervező kísérleti ékszerkollekciókat tervez és ezen keresztül vizsgálja

Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő
2022-05-25 10:55:56

Június 3-án a legendás Madredeus zenekarból már ismert Beatriz Nunez vezet be a fado balladák világába

Kísérletet tesznek az üzenet megfejtésére
2022-05-24 14:24:32

Május 27-től látogatható a Vigadó Galéria V. emeleti kiállítótermében a Magyar Művészeti Akadémia

további bejegyzések a szerzőtől »

Négy intézmény, a Hagyományok Háza, a MÜPA, a Fonó Budai Zeneház és az A38 Hajó példaértékű összefogásával május 24-e és 27-e között a magyar nép- és világzenei élet több mint húsz előadója mutathatja meg magát Az Értől az Óceánig című koncertsorozaton, melyre a világ minden részéről fesztiváligazgatókat, koncertszervezőket és újságírókat hívtak a rendezvény szervezői.

A koncertsorozat Lőkös Csaba és Marton László Távolodó kezdeményezésére, a Hagyományok Háza intézményi hátterének támogatásával valósul meg; hasonló rendezvény eddig nem volt Magyarországon. Célja a hazai nép- és világzene külföldi ismertségének és kapcsolatrendszerének bővítése egy olyan időszakban, amikor a gazdasági válság mindenütt megnehezíti a koncertszervezést, amikor a lemezipar eddigi formái összeomlóban vannak éppen, és amikor az új médiumok ismerete elengedhetetlen az érvényesülni vágyó művészek számára.
Az Értől az Óceánig koncertsorozat a „menekülési útvonalak” egyike, és egyszerre két irányba: a műfaj hazai és nemzetközi rajongóit egyaránt célba véve. Hátterében szervezőinek több mint két évtizedes tapasztalata, számos nemzetközi szakmai konferencián, fesztiválon és más rendezvényeken való részvétele, és az ezekből kialakult kapcsolatrendszere áll.

Az általuk meghívott szakemberek nyitottak a magyarországi zenékre, és nagy valószínűséggel annak népszerűsítésétől sem zárkóznak el. Köztük van az angol zenész-producer Ben Mandelson, a WOMEX első művészeti igazgatója, a német Bernhard Hanneken, a Rudolstadt Festival művészeti vezetője, a finn Henna Salo, a FIMIC (Finnish Music Information Centre) munkatársa, a norvég Hilde Bjorkum, a legnagyobb norvég nép- és világzenei fesztivál, a Fordefestivalen igazgatója, az amerikai Isabel Soffer, a Globalfest és a Live Sounds szervezője, a német rádiós Johannes Theurer, az európai World Music Charts megteremtője, Hollandiából Jerome Williams és Maarten Rovers, az Earthbeat és a RASA szervezői, az angol Judith Burrows, a FolkRoots magazin munkatársa, de érkeznek kínai és dubai vendégek is.

Meghívásuk négy egész napos programot takar, melynek során egyik helyszínről a másikra, egyik koncertről a másikra látogatnak. Mindeközben együtt gondolkodnak a lehetőségekről, és tapasztalataikat egy nyilvános konferencián a nagyközönséggel is megosztják. Amiként a fellépőknek, úgy a szakmából bárkinek lehetősége adódik szót váltani velük. A konferenciát a Művészetek Palotájában május 26-án 16.00 órától rendezik meg, moderátora Bodrogi András zeneipari „mindenes” (előadó, szerző, digitális zenei szakértő, a New Media menedzsere, korábban a Magyar Könnyűzenei Exportiroda vezetője). A téma adott: mi kell ahhoz, hogy 2012-ben megjelenjen a magyar zene a globális színtéren.
A programsorozat ugyanakkor nemcsak promóciós célokat szolgál, hanem a szakmán túli közönség számára is élményeket kínál. Erre az a rendkívüli intézményi együttműködés a garancia, amely lehetővé teszi, hogy egy sorozatban nép- és világzenénk több mint húsz kiváló produkciója felsorakozzon.
A Hagyományok Háza elsősorban a tradicionális népzenét és az Állami Népi Együttest kínálja, a Fonó Budai Zeneház az etnodzsesszre és a táncházra fókuszál, az A38 Hajó a fúziós világzene terepéül, a Művészetek Palotája pedig a városi népzene új hulláma bemutatására szolgál. Ezekhez a helyszínekhez csatlakozott az Akvárium, amely a roma zenéknek ad otthont, a Skanzen, amely autentikus környezetben kínálja a népzenét, valamint a szentendrei Aranysárkány Vendéglő, ahol egy ebéd mellett délszláv muzsika szórakoztatja a külföldi szakembereket.
A fellépők névsora magáért beszél: bemutatkozik Tóth Evelin és David Yengibarjan újonnan alakult duója, a népzenét rockkal ötvöző Napra és Fókatelep zenekar, a magyar etnodzsessz élvonalából Dresch Mihály kvartettje (a Balogh Kálmán–Lukács Miklós cimbalomduó közreműködésével), moldvai zenéjével a Fanfara Complexa, a délszláv muzsikát játszó Söndörgő, a roma folkban megkerülhetetlen Parno Graszt és a frissen alakult Vojasa, a magyarországi világzenék egyik keresztapjának számító Makám, a sanzon, a dzsessz és a népzene ötvözetét kínáló Tárkány Művek, Both Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Novák Csaba, Dés András és Lukács Miklós új szupergroupja, a FolkSide, a rockzenei feldolgozásaival új időszámítást nyitó Csík zenekar, etnodiszkójával DJ Suefo, táncházi muzsikájával a Berka, a Téka, a Fonó, a Tükrös együttes és a kalotaszegi Csűrös banda, blues-alapú fúziójával Ferenczi György és a Rackajam, a tradicionális magyar népzene-néptánc élvonalából a Magyar Állami Népi Együttes, valamint a hagyományost a városi népzenével ötvöző Buda Folk Band.

Reményeik szerint hagyományteremtő vállalkozásba kezdtek, és jövőre újabb meghívottak és előadók listájával állhatnak elő.

Az idei koncertlista:
május 24., 18.30 Tóth Evelin – David Yengibarjan (A38 hajó)
május 24., 20:00 Napra, Fókatelep, DJ Suefo (A38 hajó)
május 25., 19:30 Dresch Quartet (vendég: Balogh Kálmán, Lukács Miklós cimbalom duó), Fanfara Complexa, Berka, Téka Együttes (Fonó Budai Zeneház)  koncert és táncház
május 26., 13.00 Söndörgő (Aranysárkány Vendéglő, Szentendre)
május 26., 16:00–18:00 Konferencia a magyar művészek külföldi lehetőségeiről, moderátor: Bodrogi András (Művészetek Palotája előadóterem)
május 26., 19:00 FolkSide, Makám, Tárkány Művek, Csík Zenekar (Művészetek Palotája Fesztivál Színház)
május 26., 22:00 Parno Graszt, Vojasa (Akvárium)
május 27., 16:00: Ferenczi György és a Rackajam, Buda Folk Band (Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre)
május 27., 19:00: Tükrös Együttes, Szeret Zenekar, Magyar Állami Népi Együttes, Fonó Zenekar, Csűrös Banda (Hagyományok Háza) – koncert és táncház

Bővebb információért: katt

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Néptánc Folk Népzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Mozartot sem kell parókában játszani Mozartot sem kell parókában játszani
  • Rendhagyó koncertet ad Herczku Ági Rendhagyó koncertet ad Herczku Ági
  • Kedvenceiket húzzák a srácok Kedvenceiket húzzák a srácok
  • Mesti, képekben Mesti, képekben
  •  Jön a Trilla, a népdal alternatív ünnepe  Jön a Trilla, a népdal alternatív ünnepe

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797906786

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard