Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
„Ceauºescu gyermekei” az Irisz filmklubban

„Ceauºescu gyermekei” az Irisz filmklubban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 28.
Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

Légiriadó a kútban
2023-02-01 15:47:36

A kút falába épít bunkert az öreg házaspár – Lezsák Sándor 1985-ös darabja, a Nyolcvan vödör levegő  a

Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

további bejegyzések a szerzőtől »

Egyre több az ismeretlen arc a látogatók között, és lassan-lassan megteltek az üres ülőhelyek. Hétről- hétre több és több szempár tapad a Heltai pincéjében a vetítővászonra. Csak néhány név, ki eddig felkavarta az állóvizet : Jiøí Menzel, Jancsó Miklós, Jean-Pierre Jeunet , Michel Hazanavicius, Woody Allen és még sorolhatnám. Májusban viszont nem babra megy a játék.

A szervezők komoly érdeklődést tapasztaltak a filmklub iránt, így májustól tematikus havi programot kínál a nagyközönségnek: a román újhullám kerül terítékre. A hazai dramaturgiát valószínűleg inkább lehet kedvelni, mint a popcorn mozi remake - remakjeit, ahol nincs kirakós-összerakós élvezet és felismerés a végén, nincs csavar és nincs különösebb konfliktus sem.

E korszak alkotói behatóan ismerik a kommunizmust és a vadkapitalizmust: szemtanúi voltak a rendszerválltásnak, az idő során alaposan megfigyelhették az álságokat, megalkuvásokat. Noha a filmklubba járók és szervezők már nem tapasztalták meg e kor túlélő mechanizmusát, mégis magukénak érzik.



Valamilyen szinten erre a generációra is rányomta a pecsétjét a történelem, de ez csupán annyira kézzelfogható, mint az üvegfal mögé zárt műtárgy. A román újhullám olyan rendezők alkotásain keresztül lesz kivesézve, mint Cristian Mungiu (Amintiri din epoca de aur), Florin ªerban (Eu când vreau sã fluier, fluier), Cristi Puiu (Moartea domnului Lãzãrescu), Marian Criºan (Morgen). A részletes programot az érdeklődők megtalálják az Irisz facebook oldalán.

György Tamás programfelelős elmondása szerint : ,, Még vannak terveink a filmklubbal. Túl szeretnénk lépni a vetítéseken és alapítani egy filmegyesületet, ezzel lehetőséget biztosítani komolyabb projektekre: díszvendégek meghívására, pályázásra, valamint tapasztalatot szerezni már diákként civil szervezeti munkában, ami ráadásul a leendő szakmánkban -remélhetőleg- ,,mankóként'' szolgál.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély Európai filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei? De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei?
  • Ők lettek az év művészei Ők lettek az év művészei
  • Itt az olasz filmfesztivál! Itt az olasz filmfesztivál!
  • Nőnek lenni Ceaușescu Romániájában Nőnek lenni Ceaușescu Romániájában
  • Játékok a diktatúra árnyékában Játékok a diktatúra árnyékában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr57926212

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard