Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elkészült a világhírű banda első magyar lemeze

Elkészült a világhírű banda első magyar lemeze

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 05. 12.
Amit a böjtről tudni érdemes
2023-03-31 12:09:28

Szinte minden kultúrkörben megtalálhatóak ennek az ősi szokásnak az elemei, de hogy valójában miért

Egy kiállítás titkai
2023-03-29 18:44:52

Amikor Simon Zsolt József porcelántervezőként elnyerte az MMA ösztöndíját, még nem sejtette, hogy pár év

Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
2023-03-28 14:02:51

A Pesti Vigadóban megrendezett Essentia Artis programsorozat utolsó hetén ingyenes programokkal, koncertekkel

Az leszel, amit megeszel
2023-03-27 20:52:26

Wossala Rozina elkeserítőnek, sőt veszélyesnek látja a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását

további bejegyzések a szerzőtől »

Megőrülök érted címmel első magyar nyelvű anyagát készítette el a Mystery Gang, a külföldön is népszerű rockabilly-trió; Egri Péter, a csapat frontembe a friss lemez hátteréről beszélt.

"Eddig csak angol nyelvű lemezeket csináltunk brit, amerikai és német kiadónál, és a Mystery Gang ezután sem fog átváltani magyarra a szövegekben: május végén amerikai kiadónknál is kijön új anyagunk ingyenes netes letöltési lehetőséggel. A Megőrülök érted című album elsősorban azért jött létre, mert tavaly nyáron volt egy koncertünk az akkori Zöld Pardonban, ahol több mint ötezren voltak kíváncsiak ránk, annyian, mint mondjuk a Quimbyre vagy a Tankcsapdára szoktak menni" - mesélte Egri Péter énekes-gitáros. Ez a koncert azt igazolta a Mystery Gang számára, hogy bár a zenekar soha nem számított a média kegyeltjének, "fű alatt" mégis sikerült Magyarországon kiépíteni egy széles körű közönséget.

"A Megőrülök érted egyfajta köszönet a részünkről mindezért. A magyar nyelvű szövegek írásánál a 20. századi városi líra inspirált, például Albert Goldman, Jack Kerouac dolgai, de említhetem Vas Istvánt, Márai Sándort vagy akár Kosztolányit is. Az én esetemben egy dalra egy-egy film is hatással van, például a francia újhullám Roger Vadimmal, az olasz neorealista mozi Fellinivel" - jegyezte meg Egri Péter.

Az új lemez (kiadó: Grund Records) címadó dalához készült videoklip rendkívül ötletes, ugyanakkor minimalista megközelítésű: a Mystery Gang három tagja (Egri mellett Paszinger Zoltán bőgős-basszusgitáros és Tamási László dobos) egy kanapén ülve énekli a számot, még vágás sincs. "Ez a fajta klipkészítési elképzelés egybevág a mintegy másfél éve New Yorkból indult tendenciával, amely jó értelemben vett hand made módszerre épít. Ilyen klipet készített a Beastie Boys, Lady Gaga vagy Snoop Dogg is" - fejtette ki a frontember. A lemezen két számban (Telepi gyerekek, Vedd át a ritmust rapváltozat) is közreműködik Ganxsta Zolee. "Számos fesztiválon egymás előtt és után léptünk fel tavaly, aztán egy spontán közös zenélésből alakult ki a Telepi gyerekek".

A Mystery Gang az elmúlt években játszott New Yorkban a Music Television meghívására, fellépett Londonban, Párizsban, Helsinkiben, Olaszországban, 2009-ben a ZZ Top előtt zenéltek a Papp László Budapest Sportarénában. Mint Egri Péter elmondta, ezt a csapat első tíz évének kemény munkája alapozta meg, ami ahhoz is szükséges volt, hogy bekerüljenek a nagy amerikai és nyugat-európai rockabilly-kiadók, a nemzetközi promóterek vérkeringésébe. A zenekar az Egyesült Államokban filmhez is írt zenét (a Fly to the Moon a Townies című mozi betétdala volt), akárcsak itthon (Till Attila Pánik-jához), Egri Péter Brenner szerepében színészként tűnt fel Fonyó Gergely Made in Hungária című alkotásában.

"Számunkra a rockabilly nem egyszerűen egy stílus, a zenei és kulturális keretek mélyebb gyökerűek, mint sok ismert rock and roll előadó esetében. Nekem az amerikai rock and roll kultúrában az 1955-ös esztendő jelenti a csúcsévet, de a negyvenes évek végi western swing, a korai rhythm and blues, illetve a hatvanas évek közepi hangzás is masszívan jelen van a zenénkben" - magyarázta Egri Péter. A műfajok tágítását célozza a Mystery Gang szeptember 18-i akusztikus koncertje a Művészetek Palotájában (Müpa), amelyet a frontember eddigi munkásságuk legizgalmasabb vállalkozásának nevezett. "A Magyar Televízió közreműködésével készülő műsorunkban úgy fogjuk bemutatni az amerikai rockabilly 1952 és 1965 közötti időszakát, hogy közben a hangszerelésben a tízes, húszas, harmincas és negyvenes évek zenei gyökereihez is visszanyúlunk, a szvingig és a dzsesszig, és mindezt európai folkkal fogjuk keverni, cimbalommal, hegedűvel, tangóharmonikával, klarinéttal, zongorával" - hangsúlyozta az énekes.

Egri Péter azt mondta, tervezik a Müpában már bemutatott zenés darabja, a Privát Buddy Holly Story folytatását is, "ez tovább fogja mélyíteni a színház, a film, a tánc és a Mystery Gang kapcsolatát. Jövőre megint csinálunk egy magyar nyelvű lemezt is". A Mystery Gang május 18-án a Millenárison a Jazzy Fesztivál keretében mutatja be új lemezét.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Zene Rock Ajánló Jazz Könnyűzene Lemez

Ajánlott bejegyzések:

  • Strasbourgi megmérettetés Budapesten Strasbourgi megmérettetés Budapesten
  • Különös kalandba kezdett a világhírű operaénekes Különös kalandba kezdett a világhírű operaénekes
  • Dudaszó és haiku Ágoston Bélával Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
  • Jön a testvérzenekarok fesztiválja! Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
  • Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr367907278

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard