Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyarország himnusza ihleti az idei ARC kiállítást

Magyarország himnusza ihleti az idei ARC kiállítást

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 05. 20.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

Kölcsey Himnuszának egy sora a pályázati téma a 12. plakátkiállításon. A kiragadott részleteket szokatlan szempontból vizsgálhatjuk majd.

"A kiírók arra kérik a pályázókat, gondolják végig, mi marad egy üzenetből, milyen jelentésekkel bővül, vagy mivé redukálódik, ha kiemelünk belőle egy-két szót. ...Jó kedvvel, bőséggel... - ha nem itt élnénk, ha nem ismernénk álmunkból felriadva is a szövegkörnyezetet, mi jutna eszünkbe e szavak kapcsán?

Legalapvetőbb jogaink, méltóságunk, legőszintébb vágyaink? És mi minden még?" - olvasható a közleményben, amely arra biztatja a pályázni szándékozókat, hogy rendelkezzenek szabadon Kölcsey Himnuszának három szavával.

Az idén a kiállítás főtámogatója egy energiacég, ezért az ARC+ témája a "magyar spiritusz" lesz. "A Magyar spiritusz-felhívásra érkező plakátok hőse olyan ember legyen, aki, bár nem tett szert világhírre, egyedülálló megoldást eszelt ki valamely problémára" - áll a felhívásban, amely kitér arra is, hogy a pályázói korhatárt kibővítették, 14 éves kortól lehet benyújtani anyagokat.

A zsűri által kiválasztott plakátok 2012 szeptemberében az Ötvenhatosok terén megvalósuló kiállításon lesznek láthatóak.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Irodalom Himnusz Plakát

Ajánlott bejegyzések:

  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr137907494

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard