Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Puzzle emberi csontokból

Puzzle emberi csontokból

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 17.
Virtuális kiállítótér nyílt a berlini magyar kulturális intézetben
2021-01-24 12:46:13

A koronavírus-járvány közepette is látogatható a Collegium Hungaricum Berlin.  Az intézet saját

Művészek zárt ajtók mögött
2021-01-23 14:32:30

A Pesti Vigadóban bejárjuk Csíkszentmihályi Róbert kiállítását, az Urániában megtudjuk min dolgozik Gera

Azt hittem, hogy jókedved van – koncert a magyar kultúra napján
2021-01-22 19:38:45

Itt van Herczku Ágnes, Nikola Parov és Palya Bea – házigazda Novák Péter és az Etnofon! Tizenhárom

Herczku Ágival és Palya Beával ünnepel a Kultúrpart
2021-01-21 20:02:28

Január 22-én, pénteken, a magyar kultúra napján, a Kultúrpart 13. születésnapján a Novák Péter és az

további bejegyzések a szerzőtől »

Rábukkantak az eddigi legteljesebb Australopithecus sediba-csontvázra. A lelet segíthet fényt deríteni az ember származásának eddig tisztázatlan állomásaira.

fotó: explorerworld.hu
Egy gazdag régészeti lelőhely feltárása során megtalálták az eddigi legteljesebb csontvázat, mely korai elődeinktől származik – jelentették be dél-afrikai tudósok csütörtökön. A fiatal emberszabású csontváza az Australopithecus sediba fajhoz tartozik, s körülbelül 9-13 éves lehetett halálakor.

Megtalálták az állkapocs töredékeit, a teljes combcsontot, bordákat, csigolyákat és a végtagok egyéb fontos elemeit; az emberős kövületek eddig soha nem látott teljességét – mesélte Lee Berger, a Witwatersrand-i Egyetem paleontológusa. A kétmillió évesnek becsült lelet egyes részeit az a sziklatömb rejtette, mely három éve tartozott a laboratórium birtokába – mígnem a múlt hónapban az egyik szakember észrevette, hogy egy fogsor kandikál ki a fekete kőből. A maradványok ahhoz a Karabo-nak keresztelt Australopithecushoz tartoznak, melynek többi csontját 2009-ben tárták fel Johannesburgtól északra, az „Emberiség bölcsője” nevű világhírű régészeti lelőhelyen.

A tudósok még nem tudják pontosan, hogy azok a fajok, melyek hosszú karokkal, kis aggyal, ám precíziós mozdulatokra képes hüvelykujjakkal rendelkeztek, az ember közvetlen ősei, vagy csupán nagyon közeli rokonai lehettek. A most felfedezett maradványok azonban fényt deríthetnek a fontos kérdésre. „Olyan ez, mint összerakni egy puzzle-t” – mondta az egyetemi labor vezetője, Bonita De Klerk.2008 óta négy Australopithecus sediba csontvázra bukkantak a dél-afrikai Malapa-barlangban, Johannesburgtól 50 kilométerre. A régészek úgy vélik, az emberszabásúak egy mély gödörbe eshettek, s így lelték halálukat. A fosszíliák vitathatatlanul a legteljesebbek, melyeket valaha is találtak, így az utóbbi évek legjelentősebb paleoantropológiai felfedezéseinek számítanak.

Az egyetem bejelentette, hogy az Emberiség bölcsőjénél talált fosszíliák feltárását ezentúl folyamatosan közvetítik a nyilvánosság felé, többek között az interneten is. Egy éven belül egy speciális laboratóriumi stúdió megépítését is tervezik a helyszínen. „A nyilvánosság teljes mértékben részt vehet az élő tudományban és a jövőbeli felfedezésekben – a paleoantropológia páratlan pillanataiban, valós időben” – mondja lelkesen Berger.

via: explorerworld.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Régészet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Egy régész ne menjen sétálni ásó és fémkereső nélkül Egy régész ne menjen sétálni ásó és fémkereső nélkül
  • Tragédia a palotában Tragédia a palotában
  • Végül is hol nyugszik Petőfi? Végül is hol nyugszik Petőfi?
  • Rejtélyes haláleseteket okozott a múmia Rejtélyes haláleseteket okozott a múmia
  • Budapestre érkeztek a fáraó kincsei Budapestre érkeztek a fáraó kincsei

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317909122

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard