Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Fejvesztve menekülhetünk a képek láttán

Fejvesztve menekülhetünk a képek láttán

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 19.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Újabb példáját láthatjuk az egy ötletre felfűzött fotósorozatoknak. Az olasz művész fej nélküli embereket mutat be képein.

Francesco Brunotti kreatív koncepcióját és a digitális utómunkát is segítségül hívta fotósorozatának létrehozásához. Parkolóban imitált fegyveres támadás, csábító legyezős lány a vonatra várva, fekete ballonkabátos férfi az erdőben magányosan ünnepelt szülinapján. A fotókban nem csak a fej nélküliség közös, hanem már önmagában a szituációk abszurditása is. Ezen csavar még egyet a művész az arcok kiretusálásával.


A fotók hordoznak egy kísérteties jelleget, amit azonban a sorozat címe (Hol van a fejed? – Where’s Your Head At?) egy kicsit könnyedebbé és játékosabbá tesz. A hosszú idő alatt összeállított képgyűjtemény az arcnélküli tömegre és az elszemélytelenedésre is reflektálhat. Ezen kívül azt is láthatjuk, mi lesz a vége, ha csak egy „apró” részlet is hiányzik az eredeti fotóról.






via My Modern Metropolis

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Művészet Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • Kortárs művészet minden mennyiségben a Bálnában Kortárs művészet minden mennyiségben a Bálnában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337909190

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása