Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lengyel tömegsírt tártak fel

Lengyel tömegsírt tártak fel

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 25.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Exhumálják a kommunista terror áldozatait a varsói Powazki katonai temető egyik parcellájából, amelyben a második világháborús ellenállás 1948 és 1956 között kivégzett több vezetőjét is elhantolták.

fotó:morobook.euA
nácizmus és a kommunizmus által elkövetett bűnöket vizsgáló lengyel Nemzeti Emlékezet Intézetének (IPN) honlapján kedden közzétett közlemény szerint a tömegsírban közel háromszáz személy maradványai találhatók, köztük az ország függetlenségéért harcoló föld alatti Honi Hadsereg (AK) katonáié. A kihantolásokat országos projekt keretében szervezték meg, amelynek célja az 1944 és 1956 közötti kommunista terror áldozatait rejtő ismeretlen sírhelyek feltárása.

Az augusztus végéig tervezett exhumálások során egyebek között az AK diverziós egységeit irányító, Nil tábornok álnéven ismert August Emil Fieldorf maradványait akarják kihantolni, akit - társaihoz hasonlóan - az egyik fővárosi börtönben végezték ki a világháború után, majd tömegsírba temették.

A kutatásokat tavasszal radaros vizsgálat előzte meg, így már kedden, a munkálatok első napján egy személy maradványait feltárták. A PAP lengyel hírügynökség értesülései szerint a koponya sérülései arra utalnak, hogy az áldozatot valószínűleg tarkón lőtték, azaz úgy végezték ki, mint 1940 tavaszán a szovjet állambiztonsági rendőrség által a Szmolenszk melletti katinyi erdőben főbe lőtt lengyel foglyokat. A halottak azonosítását már az első kihantolások után megkezdik. Az IPN szakértőinek reményei szerint a sikeres azonosításokra nagy esélyt nyújt az, hogy több száz személy jellegzetes sérüléseit, foghiányait, illetve több tucat halott hozzátartozóinak a DNS-kódját is ismerik.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
II. Világháború Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Amíg élek – A Chalga új albuma személyesebb, poposabb és népibb egyszerre Amíg élek – A Chalga új albuma személyesebb, poposabb és népibb egyszerre
  • Világzenei Kavalkád Óbudán: Hetedszerre is Kobuci Kert Világzenei Kavalkád Óbudán: Hetedszerre is Kobuci Kert

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr307909354

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard