Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újra Kolta!

Újra Kolta!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 08. 28.
Művészek zárt ajtók mögött
2021-01-23 14:32:30

A Pesti Vigadóban bejárjuk Csíkszentmihályi Róbert kiállítását, az Urániában megtudjuk min dolgozik Gera

Azt hittem, hogy jókedved van – koncert a magyar kultúra napján
2021-01-22 19:38:45

Itt van Herczku Ágnes, Nikola Parov és Palya Bea – házigazda Novák Péter és az Etnofon! Tizenhárom

Herczku Ágival és Palya Beával ünnepel a Kultúrpart
2021-01-21 20:02:28

Január 22-én, pénteken, a magyar kultúra napján, a Kultúrpart 13. születésnapján a Novák Péter és az

Új kötetéről mesél Szabó T. Anna
2021-01-21 14:43:35

A Jókai Mór Művelődési Ház Facebook oldalán láthatjuk január 22-én 19:00-tól azt a beszélgetést, amelyben

további bejegyzések a szerzőtől »

A Kolta Galéria hét év után elköltözött a Ferenciek teréről a volt Metro Klub, jelenleg Bazaar Klub kupolatermébe. Az augusztus végén nyíló kiállításon Vékás Magdolna kiállítása lesz látható New Yorkról.

A Kolta Galériát – a Háló Közösségfejlesztő Katolikus Egyesület kérésére – Katkó Tamás fotóművész és művészeti vezető hívta életre a Ferenciek Bazára épületében, még 2005-ben. A galéria művészeti tanácsadói: Haris László fotóművész, Kincses Károly fotómuzeológus, Kő Pál szobrászművész, Korniss Péter fotóművész, a legfontosabb szakmai szervezetek képviselői. A kiállítóterem névadója dr. Kolta Magdolna, a tragikusan fiatalon elhunyt fotómuzeológus, a Magyar Fotográfiai Múzeum és a Magyar Fotográfusok Háza (Mai Manó Ház) szellemi alapítója, a magyar fotográfiai élet megkerülhetetlen személyisége.



Az intézmény fotógalériaként indult, majd lehetőség nyílt arra, hogy képző- és iparművészeti kiállításokat is rendezzenek a helyszínen. 2011 végéig 76 kiállítás került megrendezésre a galériában úgy, hogy a művészeti vezetés nem határozott meg semmiféle műfaji kritériumot. Kizárólag a minőség bemutatására törekedett, függetlenül attól, hogy befutott alkotónak, pályakezdő művésznek, határokon túli, vidéki, vagy fővárosi kiállítónak biztosított lehetőséget.

A 2012-es év komoly változást hozott a Kolta Galéria életébe. A Háló bezárta központját és ideiglenesen kivonult a kulturális életből, így hét év után új otthont kellett keresni a galériának, melyet az Árkád Bazár épületében, az egykori Metro Klub helyén létrejött Bazaar Klub kupolatermében talált meg. Az új kiállítóterem első tárlata augusztus 31-én nyílik meg, Vékás Magdolna New York fotókiállításával. Az évad további részében Bege Nóra, a kolozsvári Sütő Zsolt, a szlovák Lubo Stacho, az amerikai David Horan fotográfiái mellett látható lesz egy válogatás a 18. Esztergomi Fotográfiai Biennálé anyagából, illetve egy különleges, a 10 éves Nemzeti Színház nyitóelőadásának emléket állító kiállítás is.



Nem csak a költözés hozott változást a Kolta Galéria életébe, hanem új fenntartóként a Kultúrpart Csoport tagja, a Szívlapát Alapítvány segíti a képtár további működését. A galéria munkájához korábban hozzátartozott a zene, mint társművészet jelenléte, és a tervek szerint ez a jövőben sem fog változni. Tekintve, hogy a Kultúrpart Csoport munkatársai eleve zenei beállítottságúak, az újonnan alakult szellemi társulás révén komoly művészeti együttműködésre lehet számítani.

A Kolta Galéria 2012. augusztus 31-én, pénteken, 18 órakor nyitja meg 77. kiállítását a Bazaar Klub kupolatermében.

Cím: 1074 Budapest, Dohány utca 22-24.

A Kolta Galéria májusig tartó kiállítás sorozata a Kultúpart Csoport tagja, a Szívlapát Alapítvány segítségével, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Kiállítás Képző Fényképészet, fotó Bazaar klub Kolta galéria

Ajánlott bejegyzések:

  • Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum
  • „A művész legyen nagyon okos” „A művész legyen nagyon okos”
  • Anarchia az EU-ban Anarchia az EU-ban
  • Milyen a Derkósok helyzete? Milyen a Derkósok helyzete?
  • Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr917910234

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard