Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A jég hátán is megélnek a kutatók

A jég hátán is megélnek a kutatók

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 09. 05.
Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz
2022-07-04 15:56:18

Július 9-én, szombaton az Opus Jazz Clubban lép fel a Várallyay Petra Trió. A Várallyay Petra Trió zenei

Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

további bejegyzések a szerzőtől »

A Műjégpályára költözik idén a Kutatók éjszakája rendezvény központi programja. Vulkánkísérleteket láthatunk, és a legkülönbözőbb kórokozókat ismerhetjük meg a kutatóállomásokon.

"Szeptember 28-án a természettudomány, az orvostudomány, a műszaki tudományok, a társadalomtudomány és a bölcsészettudományok is mind a jégen lesznek - garantáltan úgy, ahogy általában nem találkozhatunk velük" - hangsúlyozta szerdai közleményében a Tempus Közalapítvány, amely a felsőoktatási intézményekkel és kutatóintézetekkel karöltve immár hetedik alkalommal rendezi meg a Kutatók éjszakáját.


Mint a dokumentum rámutat, az idei új központi helyszín, a Műjégpálya egy éjszakára a tudományos ismeretterjesztés helyszínévé válik. "Izgalmas és meghökkentő programok mutatják be a kutatókat, tudományos módszereket és eredményeket - érthető, élvezhető, szórakoztató formában" - hangsúlyozzák a szervezők.

A programok már délután három órakor elkezdődnek és másnap hajnalig tartanak. Az izgalmas előadások mellett számos workshop és interaktív műhely várja majd a látogatókat. Az érdeklődők megismerkedhetnek például a Budapesti Corvinus Egyetem növénykórtani tanszékének munkásságával, amelynek programjain a gyerekek is kipróbálhatják, milyen igazi kutatónak lenni. "Kórokozók, gyümölcs-DNS házilag, kutatóállomások, növénydoki oklevél" - sorolja a Tempus Közalapítvány a gazdag programkínálatot.

Az ELTE kőzettan-geokémia tanszékének vulkanológia csoportja a tűzhányók világába kalauzolja el a látogatókat: vulkánkísérletek, vulkánkitörések zajlanak majd egész nap a Műjégpályán. A Mókás fizika elnevezésű programon pedig tudományos interaktív játékokat próbálhatnak ki a résztvevők. Az Erasmus program 25. születésnapja alkalmából indított Erasmus Szabadegyetem évadnyitó előadása is itt kap helyet.

"A Kutatók éjszakája az ország egyik legjelentősebb kutatás-fejlesztéssel foglalkozó eseménysorozata. A rendezvény Budapest mellett 29 városban, illetve 32 európai ország 320 városában zajlik párhuzamosan, így izgalmas és különleges programokra lehet számítani mindenütt. Idén a Kutatók éjszakájának programjaira több mint ötvenezer látogatót várnak a szervezők az országban" - hangsúlyozza a közlemény.

Az Európai Bizottság kezdeményezésére és támogatásával Európa szerte megrendezett tudománynépszerűsítő fesztivált 2005 óta minden év szeptemberének negyedik péntekjén tartják, az idén ez szeptember 28-ára esik. Az eseménysorozatot partnereivel karöltve immár hetedik alkalommal rendezi meg a Tempus Közalapítvány, és idén harmadízben a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány is társszervezője az eseménynek.

Részletesen a programokról a kutatokejszakaja.hu oldalon, illetve a Facebookon olvashatnak az érdeklődők.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Programajánló Rendezvény Városligeti Műjégpálya Kutatók Éjszakája Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Vidám pillanatokkal zárult a Kutatók Éjszakája Vidám pillanatokkal zárult a Kutatók Éjszakája
  • Izgalmas programokkal készülnek az őszre a Hild-villában Izgalmas programokkal készülnek az őszre a Hild-villában
  • Mitől lesz élmény az olvasás? Mitől lesz élmény az olvasás?
  • Budapesten mutatják be a világ legjobb gyerekfilmjeit Budapesten mutatják be a világ legjobb gyerekfilmjeit
  • Újra itt a Szabihíd! Újra itt a Szabihíd!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937910494

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard