Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Folytatódik a buli, kiváló zenészek sokasága jön Budapestre

Folytatódik a buli, kiváló zenészek sokasága jön Budapestre

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 09. 07.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Táncra csábító külföldi sztárvendégek gondoskodnak a hangulatról. Szeptember 22-én a !DelaDap, október 11-én pedig a Kosheen lép fel a budapesti szórakozóhelyen.

Bár elkezdődött a tanév, az iskola közel sem jelenti a leghosszabb nyári fesztivál végét. Éppen ellenkezőleg: két igazi bulizenekar érkezik külföldről. Először szeptember 22-én a magyar származású énekesnővel színpadra álló !DelaDap biztosítja a talpalávalót, október 11-én pedig a Kosheen, akik 2010-ben az egyik legjobb hangulatú estét varázsolták a Zöld Pardonba.

A szeptember 22-én játszó bécsi székhelyű !DelaDap tudja, mit akarunk, legalábbis legújabb albumának címe (I know what You want) magyarul ezt jelenti. Nevük is árulkodó: „Add a ritmust”, bár a felszólítás nem nekik szól, ők adják rendesen az ütemet. Az egyéni hangzású, romazenei elemeket a modern tánczenével ötvöző csapat énekesnője magyar származású, a frontember cseh, és megfordult már a bandában zenész Bosznia és Hercegovinából, Szerbiából és Oroszországból, jelenleg pedig török és spanyol tagok is muzsikálnak velük. Élő produkciójuk maga a megtestesült életöröm, híresek hatalmas hangulatú koncertjeikről. Többször jártak már Magyarországon is, óriási sikert aratva. Most a következő felállással érkeznek: Stani Vana – Dj, Melinda Stoika – ének, Alen Dzambic – harmonika, Simon Plötzeneder – trombita, Benjamin Angerer – basszusgitár, Matthias Auinger – dobok.

A Zöld Pardon másik külföldi nagyágyúja, a bristoli Kosheen sem ismeretlen a hazai közönség előtt. 2010-ben épp a ZP-ben mutatta meg a brit csapat, hogy milyen jó muzsika születhet a „régi” és az „új” összekeverésével (nevük ebből a két szóból áll japánul). Pörgős zenéjük trip hop és drum ’n’ bass alapokra épül, amit Sian Evans énekesnő csodálatos énekhangja tesz egyedivé. Nem véletlen, hogy az olyan slágereik, mint a Hide you, a Hungry vagy a Catch szinte minden valamire való partiban felcsendültek. A Sziget Fesztivál nagyszínpadát is megjárt csapat október 11-én lép fel a Zöld Pardonban.

További info itt!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zöld Pardon Zene Programajánló Könnyűzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Csodaváró betlehemes Csodaváró betlehemes
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237910526

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása