A bámulatosan sokszínű cimbalomművész, Lukács Miklós szeptember 26-án a saját zenekarával, a Lukács Miklós Quintettel lép fel a pécsi Zsolnay Negyedben

A pécsi koncertet követően, szeptember 28-án a bázeli Brasilea Kulturzentrumban hallható a kvintett, a le muséiques fesztivál keretében. Ez a meghívás adta az apropót a kisebb, szeptember végi koncertsorozatnak, amely Pécsett kezdődik, Bázelben folytatódik.
A 2006-ban alakult Lukács Miklós Quintet a sokoldalú cimbalomművész nyitottságának egyik legfontosabb gyümölcse. Hangszere, a cimbalom az egyik legjellegzetesebb magyar népi hangszer, amely a XX. században a klasszikus kortárs zene által vált világszerte ismertté.
Lukács Miklós klasszikus zenészként diplomázott, 1999-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Utána az improvizatív zenéhez való kötődésének köszönhetően talált rá egyedi hangjára.
Saját együttesébe is hasonlóan nyitott, útkereső zenészeket hívott partneréül. A zenekar különleges hangzásvilágát a cimbalmon túl a különleges, izgalmas hangszer-összeállításnak köszönheti. Szalai Péter az észak-indiai klasszikus zenei tradíció ütőhangszerein játszik, Dés András egyedi ütőhangszer-szettjét a világ számos zenei kultúrájából állította össze. Bacsó Kristóf szaxofonos és Szandai Mátyás nagybőgős is az európai jazzélet kiemelkedő egyénisége.
A zenekar Lukács Miklós egyéni világú szerzeményeit játssza, amelyekben egyaránt felfedezhető a magyar népzenei hagyomány, illetve a klasszikus-kortárs zene és a jazz hatása. A közös műhelymunkának és az ütőhangszerek domináns szerepének köszönhetően a ritmikai sokszínűség is kiemelt szerepet kap. Az izgalmas hangzásvilág egységét a szokatlan hangszer-összeállítás mellett Lukács Miklós egyedi, XXI. századi cimbalomjátéka adja.