Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megint betámadták Ai Wei-Wei-t

Megint betámadták Ai Wei-Wei-t

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 09. 27.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

A júliusi próbálkozás után csütörtökön ismét elutasította a bíróság Aj Vej-vej (Ai Weiwei) fellebbezését adócsalási ügyében - az ismert másként gondolkodó művésznek 15 millió jüant kell fizetnie.

A bírósági ítélet szerint az Ajhoz köthető pekingi cég, a Fake Cultural Development vállalat jelentős összegű adótartozást halmozott fel, az átszámolva mintegy 525 millió forintos büntetést ezért kell megfizetnie a művésznek. Az eset Aj és támogatói szerint politikailag motivált, eszköz arra, hogy a szókimondásáról és Pekinggel szembeni kritikusságáról ismert közéleti személyiséget elhallgattassák. A művész a büntetése felét már befizette, ezt volt ugyanis a fellebbezés lehetőségének előfeltétele. A pénz összegyűjtésénél Ajt támogatói segítették, több tízezren küldtek akkor neki postán vagy átutalással pénzt, s olyan is volt, aki papírrepülőbe hajtva juttatta el segítségét.

Aj ügye tavaly áprilisban került a nemzetközi sajtó figyelmének középpontjába, mikor a pekingi repülőtéren őrizetbe vették, onnan ismeretlen helyre szállították, és három hónapig fogva tartották. Ezt követően a művész otthonában rendőri felügyelet alá került, s nem hagyhatta el a fővárost. Aj Vej-vej ellen novemberben pornográfia internetes terjesztése miatt is eljárást indítottak, ezen kívül a felesége nevén lévő cégnél is vizsgálatot kezdtek.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kína Emberi Jogok Képző Ai Wei-wei

Ajánlott bejegyzések:

  • A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847911128

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard