Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újabb bepillantást nyerhetünk a Bin Laden filmbe

Újabb bepillantást nyerhetünk a Bin Laden filmbe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 10. 12.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

A bombák földjén rendezője, Kathryn Bigelow új háborús filmmel áll a közönség elé, ezúttal a hírhedt terroristavezér, Osama Bin Laden megölésével végződő akció történetét láthatjuk. Megérkezett a második trailer.

A hírszerzésben dolgozó emberek dicsőséges pillanata volt az, amikor sikerült kideríteni, hol rejtőzik Bin Laden. Obama elnök kiadta a parancsot a támadásra, majd a haditengerészet különleges alakulata behatolt a rejtekhelyre, ahol lelőtték az al-Kaida vezetőjét. Ennyit már tudunk, Bigelow filmje azonban további információkkal kecsegtet.

Az Oscar-díjas rendezőnő számára nem ismeretlen terep a Közel-Keleten zajló háborúk témája, így nem meglepő, hogy az előzetes is látványosra sikeredett.



A történtek hollywoodi feldolgozása nem volt botrányoktól mentes, sokan vélték úgy, hogy az amerikai kormány titkos információkat osztott meg a rendezővel annak érdekében, hogy a film a lehető legpontosabban ábrázolja a valóságot, de ezt mind a filmesek, mind pedig a kormány tagadta. Az sem tetszett az ellenzéknek, hogy az eredeti tervek szerint a bemutatót októberre, az elnökválasztás előttre tervezték, emiatt végül a premiert decemberre halasztották.

Bigelow nem csak a belpolitikai helyzet miatt jár ingoványos talajon filmjével, az elmúlt időszak líbiai és egyiptomi eseményei pontosan mutatják, hogy milyen erőszakot válthat ki egy film. A rendezőnő állítása szerint többek között ezért is figyeltek arra, hogy a lehető legtiszteletteljesebben ábrázolják a történteket. A trailer miatt nem haragudhat meg senki, reméljük ez a december 19-én mozikba kerülő teljes filmre is igaz.



Forrás: Huffington Post

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Háború Terrorista Filmpremier Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
  • Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427911600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard