Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Itt az újrahasznosított ember

Itt az újrahasznosított ember

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 10. 23.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

Hátborzongató képeket készített a művész, akinek sorozata első ránézésre egy brutális gyilkosság utáni perceket fest le. A Lebegés című sorozat célja a környezettudatosságra való felhívás, melyet a fotós kiemelten fontosnak tart.

Kisgyerekként Georgiában nevelkedett a fotográfus Andrew Brodhead, aki kezdetben szülei élelmiszerboltjában dolgozott. Itt döbbent rá először, hogy mennyi mindent pazarolunk, és dobunk el feleslegesen egy nap, ezzel is károsítva környezetünekt. „Elképzeltem, hogy hatalmas plasztik szigetek fojtogatják világunkat, ahelyett, hogy újrahasznosíthatnánk őket.”

A fotográfus képein erősen tükröződik ez a korai, de annál erősebb benyomás. Legújabb sorozata a Floating/ Lebegés nevet kapta, mely műanyagba tekert testeket ábrázol különböző tájak fölött lebegve. A testek a káros nyomok jelképei, melyeket a társadalom ejt a természeten.





















tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Környezetvédelem Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427911922

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása