A párizsi magyar nagykövetség és a kisváros magyar származású polgármesterének, Patrick Balkanynak közös szervezésében rendezett koncertre megtelt a helyi konzervatórium kiváló akusztikájáról ismert 440 férőhelyes hangversenyterme.

Trócsányi László nagykövet a koncert előtt elmondott köszöntőjében kiemelte, hogy a Magyarországon egykoron virágzó sokszínű zsidó kultúra több év diktatúra, üldöztetés és elnyomás után ismét reneszánszát éli, és a mindkét országban jelentős zsidó közösség nagyban hozzájárul a Franciaország és Magyarország közötti viszony megerősítéséhez. Hozzátette: nagyon büszke arra, hogy New York és számos világváros után a magyarországi zsidó kultúra egyik nagy rajongójával, Patrick Balkanyval együtt köszöntheti a Budapest Klezmer Bank tagjait Levallois-ban.
A Nicolas Sarkozy gyerekkori barátjaként és munkatársaként Franciaországban országos ismertségű politikusnak számító, zsidóságát és magyar származását egyaránt büszkén hirdető polgármester elmondta: mindig hevesen ver a szíve, amikor magyar zenét hall, azt pedig külön megtiszteltetésnek érzi, hogy Levallois városa láthatja vendégül ezt a "fantasztikus klezmer zenekart". Patrick Balkany átadta Levallois város érmét az együttest vezető Jávori Ferenc Fegyának és Trócsányi László nagykövetnek.
Az 1990 óta működő Budapest Klezmer Band tradicionális zsidó zenét és átiratokat játszik, amelyeket az együttes munkácsi származású alapítója és vezetője komponál. Ezek a dallamok Kelet-Közép-Európa azon területéről származnak, ahol a zsidó zenei kultúra egykor virágzó volt. A zenekar vezetője a koncert után az MTI-nek elmondta: csaknem egy évtizede járt a Budapest Klezmer Band legutóbb Franciaországban, egy párizsi, majd egy lille-i zsidó fesztiválon, és már nagyon visszavágytak. A műsort ezért az elmúlt húsz év legnépszerűbb számaiból állították össze.
"Mi zsidó hangszeres népzenét játszunk, ugyanakkor a magyar kultúrát képviseljük, hiszen ez a zene szerves része a magyar kultúrának. Ezért is volt felemelő érzés ez az este ez előtt a közönség előtt" – fogalmazott Jávori Fegya. A színpadról úgy érezte, hogy kicsit nehezen indult a koncert, a közönség eleinte "óvatos volt, ismerkedett a zenekarral", de a harmadik számtól már örömöt lehetett látni az arcokon. "Mindig felemelő, hogy ilyen érzéseket tudunk kiváltani a közönségből, hiszen egy művésznek az a legfontosabb, hogy örömöt tudjon szerezni. Ezért volt frenetikus érzés, amikor a végén az emberek felálltak és úgy ünnepeltek minket" – tette hozzá.