Napilapstílusban írt szövegeken keresztül ismerhetik meg a diákok a történelem eseményeit. A könyv ötlete a '90-es évek SzemTanú újságai alapján született meg a KFT együttesből ismert Márton Andrásban.

A most megjelent könyv öt fejezete megfelel öt lapszámnak, és Kr.e 100-tól egészen Kr.u. 1500-ig tekint át öt különböző történelmi korszakot úgy, hogy a fontos eseményekről napilapstílusban és -nyelvezettel, rovatszerkezetben számol be. "Ezt a megszokottól eltérő történelem-megközelítést húsz évvel ezelőtt és azóta is nagy örömmel fogadták olvasók, tanárok és diákok egyaránt. Azt tapasztaltam, hogy a különböző korszakok szakértői is élvezettel írták meg ezeket a cikkeket. Köztük volt például Ponori Thewrewk Aurél, a neves csillagász, a Budapesti Planetárium egykori igazgatója, Németh György, az ELTE BTK Ókortörténeti Tanszékét vezető egyetemi tanár, vagy Magyar László András, az ókori, középkori és reneszánsz orvostörténet szakértője" - sorolta a főszerkesztő.

"A műfaj fiktív, a tartalom azonban mindig történelmi tényeken alapul. A régi lapszámokhoz képest számos új írás is készült a könyvhöz, amely mintegy háromszáz illusztrációt tartalmaz" - tette hozzá Márton András. Kifejtette, hogy azért Jézus életének korával indul a könyv, mert kezdésnek egy olyan korszakot szeretett volna választani, amely ebben a formátumban különösen izgalmasan feldolgozható. Itt olvasható a Pilátus-interjú, és az a sporthír is, amely szerint a csapatok zöme már a helyszínen készül az olimpiai játékokra. "A SzemTanú sorozatként indul, jövőre szeretnénk folytatni. Egyelőre nem tudom, időben melyik irányba fogunk továbbhaladni, de valószínűbb, hogy az időszámítás előtti korokat dolgozzuk fel. Nem befolyásol, hogy a nyomtatott lapok időközben eltünedezőben vannak, mert a netes hírportálok is az újságok struktúráját és nyelvezetét követik" - mondta Márton András.
Forrás: Hirado.hu