Tizedik évadát kezdi meg a Pannon Filharmonikusok Budapesten. A pécsi zenekar az egyetlen az országban, amely saját sorozattal van jelen a főváros zenei életében.
A 2012. november 16-i sajtótájékoztatón először Horváth Zsolt, a Pannon Filharmonikusok igazgatója összegezte a 10 év eredményeit. A főváros meghódításának 10 évvel ezelőtt szakmai és anyagi megfontolása volt. Fontos cél volt, hogy lehetőséget adjunk a pécsi muzsikusoknak a kitekintésre, szakmai munkájuk, fejlődésük „megmérettetésére”. Most elmondta, 2005-től a Művészetek Palotája olyan akusztikai környezetben biztosított fellépési lehetőséget a zenekarnak, amilyenben a Kodály Központ 2010-es felépültéig a pécsi muzsikusok sosem játszhattak rendszeresen.A tízéves periódus alatt összesen közel 50 alkalommal hallhatta a közönség a zenekart Budapesten, a bérletes koncerteken kívül a BFZ Maraton sorozatának állandó közreműködőjeként is, illetve az NFZ bérletsorozatának vendégeként, a Szimfonikus Körkép és a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében, valamint ünnepi díszhangversenyeken.
A félszáz hangversenyen olyan kiváló nemzetközi vendégművészek léptek fel a PFZ-vel, mint Krzysztof Pendereczki, Leopold Hager, Oliver von Dohnányi, Sharon Kam, Alexander Lonquich, Massimo Quarta, Maxim Vengerov, illetve a magyar zenei élet kimagasló művészei, többek között Várjon Dénes, Kocsis Zoltán, Kelemen Barnabás, Komlósi Ildikó, Hadady László, Meláth Andrea, Csalog Gábor, Fenyő László.

A PFZ 2010 decembere óta dolgozik, koncertezik az egészen különleges akusztikájú pécsi Kodály Központban. A jót ugyan hamar megszokjuk, de Horváth Zsolt szerint ma is, minden nap tudnak örülni ennek a különleges helyszínnek. Deák Márta, a zenekar koncertmestere hozzátette: az első alkalmak egyikén, amikor itt játszottak, Kodály: Marosszéki táncok című művénél fordult elő vele, hogy annyira belefeledkezett a fuvolaszóló szépségeibe, hogy majdnem elfelejtett belépni... Muzsikusként ma is, minden nap nagyon élvezik ezt a valóban különleges hangzást, amely a Kodály Központra jellemző.
Bogányi Tibor, a PFZ vezető karmestere három évtized után, kívülről érkezett a magyarországi zenei életbe, Finnországból, ahol ismert karmester. Össze tud hasonlítani többféle koncerttermet, a pécsi szerinte is páratlan akusztikájú. Könnyű volt összecsiszolódni vele. A zenekarral is, bár ez hosszabb, többéves folyamat, egy év alatt legalább a 40%-át megtették már ennek.
Horváth Zsolt elmondta: föl se merült bennük, hogy a Kodály Központ megnyitása után ne folytassák a budapesti bérletsorozatot, hiszen már évek óta stabil bérletes közönsége van a PFZ-nek itt is. Azt viszont nagyon sajnálja, hogy a mozgás ma is egyirányú: az új hangversenyterem még kevéssé ismert, egyelőre nem vált annyira részévé a magyar zenei életnek, mint amire predesztinálva van.
A PFZ nemzeti zenekari státuszt kapott az idén, amiről Horváth Zsolt elmondta: ez hároméves közszolgálati szerződést jelent, komoly többletfeladatokkal. Ugyanakkor a jövő évi tervezett állami támogatásuk az ideihez képest 10%-kal csökken. Egyelőre úgy véli, hogy a feszes és hatékony gazdálkodású zenekarnál megtalálhatatlan, hogy ezt a 10%-ot miből tudnák pótolni. Bízik benne, hogy a végleges döntés legalább a tavalyi támogatás mértékével egyenlő lesz.
A sajtótájékoztatón Kádár-Csoboth Judit, a fidelio.hu főszerkesztője beszélt arról, hogy a szintén 10 éves Fidelio a PFZ-vel közös kritikaírói pályázatot hirdet, fiatal tehetségek számára.
A 2012/2013. évadban a Zongora négy arca címmel meghirdetett sorozat jeles magyar és nemzetközi hírű zongoraművészeket állít a középpontba.
A sorozatot november 16-án nyitotta az együttes, a koncerten Honegger, Offenbach, Ravel és Dukas művei csendülnek fel Bogányi Tibor vezényletével, Jérôme Pernoo francia csellóművész közreműködésével.
A bérletek rendhagyó módon a következő, januári koncertig megvásárolhatók, hiszen a négy zongoraversenyt magába foglaló tavaszi egység első koncertje január 18-án lesz. A tavalyi évben már több alkalommal együtt fellépett testvérpár, Bogányi Tibor vezető karmester és Bogányi Gergely zongoraművész 2013-ban is többször hallható a pécsi együttessel. Januárban Ravel és Szkrjabin művei mellett Bartók II. zongoraversenye hangzik el Bogányi Gergely előadásában.
A második, márciusi koncerten Ránki Dezső Mozart c-moll zongoraversenyét játssza, majd áprilisban Fazil Say Ravel G-dúr, a májusi évadzárón Frankl Péter Schumann a-moll zongoraversenyét adja elő. Az évadzáró koncert különlegessége, hogy a Pannon Filharmonikusok állandó karmestere, Vass András írta át nagyzenekarra Schubert vonósnégyesét.