Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Versenyben az ifjú koreográfusok

Versenyben az ifjú koreográfusok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 12. 07.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

A Közép-Európa Táncszínház pályázati felhívásában évenként 3 fiatal lehetőséget kap, hogy az adott kereteken belül alkotó munkát folytathasson, 8 profi táncossal és próbateremmel.

A közelmúlt tapasztalatai azt mutatják, hogy az első darabjukra pályázó alkotók a korábbitól is kevesebb támogatást kapnak, ha kapnak egyáltalán. Új stratégia kidolgozására vállalkozik a Bethlen Téri Színház tehát, hogy – ha a kétségkívül forrásigényes önálló új bemutatók létrehozása nélkül is, de – folytathassák a legfiatalabb alkotók felkarolását, ezért:

Nyílt pályázatot hirdetnek „IKF” – Ifjú Koreográfusok Fóruma néven

A nyertes (évenként 3 fiatal) lehetőséget kap, hogy az adott kereteken belül alkotó munkát folytathasson: rendelkezésére bocsájtják 8 profi táncosukat és próbatermet biztosítanak, ahol egy héten keresztül (6 nap, napi 6 óra) kísérletezhet. Rendelkezésére áll továbbá a Bethlen Téri Színház technikája és technikusa is, ennek segítségével a hét végén az elkészült munkából nyilvános demonstrációt tartanak. A demonstrációt rögzítik, így az elkészült felvétel a fiatal alkotó későbbi pályázatai során jó referenciaként is szolgál. Az alkotóknak további lehetőséget biztosítanak demonstráció előkészületeihez azzal, hogy a táncosoknak tréningeket tarthatnak az egy hetes próbafolyamat előtt, ahol az előadók megismerkedhetnek a koreográfus saját mozgásvilágával, és az alkotó is megismerheti a demonstráció táncos résztvevőit. Így bővülhet a program akár több hétre is.

A KET 1989-es alapítása óta nyitott műhelyként működik. Fennállása óta több mint 40 koreográfus dolgozott a folyamatosan megújuló társulattal. Olyan művészeket hívtak meg, akik művészi elképzeléseiket nem a bevált sémák mentén és biztonságos formák mozgásnyelvi kliséiben valósítják meg, hanem a járatlan út veszélyeit is vállalva, sajátos kifejezési eszközökkel hozzák létre táncszínházi előadásaikat.

2006 óta még nagyobb hangsúly került a koreográfusok meghívására. Ekkortól kezdve Szögi Csaba művészeti vezető olyan fiatal tehetséges alkotók számára nyújtott bemutatkozási lehetőséget, akik szuggesztív előadásaikkal váltak szakmai körökben ismertté (Duda Éva, Gergye Krisztián, Hámor József, Pataky Klári, Réti Anna), de fontosnak tartja, hogy az alkotói kedvvel rendelkező, pályakezdő koreográfusoknak is lehetőséget biztosítson. Közéjük tartozik Katona Gábor, Virág Melinda, Jónás Zsuzsa, Katonka Zoltán, Vald’ka Malá…

Ezt kell beadni a pályázathoz:

Szakmai önéletrajz

Referencia eddigi munká(k)ból (dvd)

Két ismert művész ajánlása

A tervezett demonstráció szinopszisát, amely tartalmazza a lehetséges alkotótárs(ak), az időpont(ok) és a szereplők létszámát is

IKF hetek 2013-ban:

március 4-9., május 13-18., szeptember 23-28.

Beadási határidő: 2013. január 10.

A pályázatot postai úton, vagy személyesen a Bethlen Téri Színházba kell eljuttatni (1071 Budapest Bethlen Gábor Tér 3.).

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Pályázat Tánc

Ajánlott bejegyzések:

  • Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon
  • Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában
  • Újra lesz Nagy Utcaszínház a Szigeten Újra lesz Nagy Utcaszínház a Szigeten
  • A kis herceg Budapestre érkezik A kis herceg Budapestre érkezik
  • Rumini kalandos utazása és a megunhatatlan Carmina Burana Rumini kalandos utazása és a megunhatatlan Carmina Burana

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr457913328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard