Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Gothár Leányvásárt rendez

Gothár Leányvásárt rendez

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 12. 10.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

A zseniális film- és színházrendező állítja színre a jövő évi Dóm téri műsor operettprodukcióját. Pár nap múlva Gothár castingon választja ki hazánk legjelesebb színművészei közül, kikkel dolgozik majd együtt.

Abszolút újoncnak számít Gothár Péter a Dóm téren, hiszen nem rendezett még a fesztiválon korábban sosem. A 2013-as év lesz számára a debütálás: a Szegedi Szabadtéri Játékok jövő évi nyitóprodukciójának megrendezésére kérte fel ugyanis a Kossuth-díjas művészt Bátyai Edina igazgató és Kesselyák Gergely művészeti vezető.

A Megáll az idő című filmklasszikus alkotója jelenleg a budapesti Katona József Színház rendezője, a Színművészeti Egyetemen tanít, és számos színházban állít színpadra darabokat. Amikor a két műfajról faggatták, így nyilatkozott: „Mindkettő kolosszális kifejezési forma. Ha ebben valaki naponta megtalálja magát, akkor az öröm. Ez az igazi sikerélmény.” Gothár számos kitüntetéssel büszkélkedhet: Kossuth- és Balázs Béla-díja mellett több kontinens elismeréseit is besöpörte, így Chicago-ban, New York-ban, Tokióban, Cannes-ban és Karlovy Vary-ban is díjazták.

A Leányvásár-koncepció egyelőre napról-napra alakul, de az már biztos, hogy egy igazán ütős színészgárdával fogja megalapozni a produkció színvonalát. Az igazgatóság és a rendező egyeztetései alapján egyértelmű, hogy az ország legkiválóbb színművészeire osztják majd a szerepeket. Hogy kik jöhetnek számításba, az hamarosan kiderül, hiszen pár nap múlva castingot tart a rendező, ahol jeles színészek „mérkőznek meg” az operett karaktereiért.

A legfrissebb információkat a Leányvásárról a Szegedi Szabadtéri facebook-oldalán találhatják meg az érdeklődők. A castingról készült videót is itt lehet először megnézni – vagyis itt tudjuk megtippelni, kiket láthatunk jövőre az operettben.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Szegedi Szabadtéri Játékok Rendező Opera, operett

Ajánlott bejegyzések:

  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397913414

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard