Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt a legendás gitáros

Elhunyt a legendás gitáros

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 01. 13.
Kezdődik a licit a Balatonnál
2022-08-08 15:50:44

Hamarosan indul a vetélkedés Züzü kegyeiért. Csók István a francia impresszionisták hatása alatt

Újra akcióba lendül Pityke és Marcipán!
2022-08-07 08:49:22

Portréfilm készül a legendás rajzfilmsorozatot megalkotó Maros Zoltán animációs rendező munkásságáról.

Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus
2022-08-05 12:34:07

Augusztus 18-án lép fel az Opus Jazz Clubban a Szakcsi Lakatos Róbert Quartet. A csapat vadonatúj

Nekik jutalom velünk lenni
2022-08-04 11:40:52

Az  UtcaSzAK nak köszönhetően olyan gyerekek és felnőttek hoznak létre előadásokat immár másfél évtizede

további bejegyzések a szerzőtől »

67 éves korában érte a halál John Wilkinson amerikai zenészt, aki Elvis Presley gitárosaként több mint ezerszer lépett föl a világhírű előadóval. Rákbetegségben szenvedett.


A hír hallatán Elvis özvegye, Priscilla Presley, illetve lánya, Lisa Marie a "legmélyebb együttérzését" fejezte ki az elhunyt családja felé. "John és a zene, amelyet Elvisszel játszott, örökké a szívünkben él" - fogalmaztak.

John Wilkinson 10 éves volt, amikor először találkozott Presleyvel: egy springfieldi fellépés előtt beosont Elvis öltözőjébe és ha már ott volt, jól leszólta a "Király" gitárjátékát. A zenész állítólag jót mulatott a fiúcskán. Kettejük találkozását a Missouri állambeli város történeti múzeuma egy három hete bezárt kiállítás részeként fel is idézte.

Az epizód után John Wilkinson énekesként és gitárosként nevet szerzett magának, ismert együttesekkel lépett fel. Huszonhárom éves volt, amikor Elvis egy Los Angeles-i televíziós show-ban "kiszúrta" magának 1968-ban, és felkérte, hogy csatlakozzon hozzá és a TCB Bandhez. A világhírű előadó mit sem sejtett arról, hogy a fiatal zenész az, aki annak idején bírálta gitárjátékát - emlékezett vissza Wilkinson egyik barátja, Gary Ellison.

Az együttműködés tartós lett: John Wilkinson 1200 fellépést csinált végig Presleyvel, aki mellett egészen annak 1977-ben bekövetkezett haláláig kitartott. A ritmusgitáros "sokkal inkább barátként, semmint főnökeként tekintet Elvisre" - mondta Ellison.

Wilkinson 1989-ben stroke-ot kapott, többé már nem tudott gitározni. Énekelni viszont igen, rendszeresen fellépett a régi TCB Banddel (Taking Care of Business), de polgári szakmát is űzött, hogy biztosítsa megélhetését. A hatvanas-hetvenes évek nagy sztárjai közül sokat barátjának tudhatott, mások mellett Chuck Berryt.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Gyász Elvis Presley

Ajánlott bejegyzések:

  • Szőcs Géza emlékére Szőcs Géza emlékére
  • Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus
  • Jön a Cigány Dal Napja! Jön a Cigány Dal Napja!
  • „Megfogott az idő tagolása” „Megfogott az idő tagolása”
  • Feltárulnak Zala titkai Feltárulnak Zala titkai

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr347914604

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard