Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megnémult Hófehérke

Megnémult Hófehérke

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 02. 18.
Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

további bejegyzések a szerzőtől »

Tíz Goya-díjat, köztük a legjobb film és a legjobb forgatókönyv trófeáját nyerte el este Madridban Pablo Berger Blancanieves című alkotása, a Hófehérke fekete-fehér némafilmes feldolgozása.

A 27. alkalommal kiosztott legrangosabb spanyol filmes díjak gáláján az Életrevalók című francia dráma kapta a legjobb európai film díját. Az ibero-amerikai filmek mezőnyében a kubai Alejandro Brugues Juan de los muertos című munkája vitte el a Goya-díjat. Berger alkotását 18 kategóriában jelölték a idei Goya-díjakra. A rendező az 1920-as évek európai némafilmjei előtt kívánt tisztelegni munkájával. A Blancanievest a legjobb idegen nyelvű film Oscarjára is nevezte Spanyolország, de a produkció nem jutott be a jelöltek közé.

A legjobb színész elismerését Jose Sacristan kapta az El Muerto y ser Feliz című filmben nyújtott alakításáért. A színésznők közül a Blancanieves főszereplője, Maribel Vertu vehette át a spanyol filmakadémia díját. A gonosz mostohát alakító Vertu ezzel második Goya-díját nyerte. Az elismerésre Naomi Watts, Aida Folch és Penélope Cruz is esélyes volt.  A második gyermekét váró Cruz nem jelent meg a díjkiosztón. Férje, Javier Bardem a Szahara térségében élők emberi jogainak védelmében emelt szót a ceremónián Alvaro Longoria rendező társaságában, aki Hijos de las nubes, la última colonia című dokumentumfilmjéért kapott Goya-díjat. Az Oscar-díjas Bardem a film narrátori szerepét vállalta.

A rendezői kategória Goya-díját Juan Antonio Bayona nyerte az A lehetetlen című katasztrófafilmért. A Spanyolországban hatalmas közönségsikert aratott produkció a 2004-es cunamitragédiát idézi fel. A rendező azon melegében átadta a díjat a közönség soraiban ülő Maria Belonnak: az asszony és családja a cunami túlélői közé tartoznak, az ő történetük szolgált a film alapjául. A gesztust lelkes ováció fogadta a nézők soraiban. "Jó dolog nagyszabású filmeket forgatni. Ez nem arrogancia. A spanyol filmiparnak nagy, közepes és kis filmekre is szüksége van" - fogalmazta meg Bayona köszönőbeszédében. A produkció alkotói összesen öt díjjal távoztak a vasárnapi díjkiosztó ceremóniáról.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Spanyolország

Ajánlott bejegyzések:

  • Nem kell vallásosnak lenni Nem kell vallásosnak lenni
  • A mese, ami felbosszantotta Hitlert A mese, ami felbosszantotta Hitlert
  • Magyar film készül Ignác titokzatos útjáról Magyar film készül Ignác titokzatos útjáról
  • De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei? De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei?
  • A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr717915914

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard