Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nagybetűs ember lett a franciából

Nagybetűs ember lett a franciából

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 02. 25.
Művészek zárt ajtók mögött
2021-01-23 14:32:30

A Pesti Vigadóban bejárjuk Csíkszentmihályi Róbert kiállítását, az Urániában megtudjuk min dolgozik Gera

Azt hittem, hogy jókedved van – koncert a magyar kultúra napján
2021-01-22 19:38:45

Itt van Herczku Ágnes, Nikola Parov és Palya Bea – házigazda Novák Péter és az Etnofon! Tizenhárom

Herczku Ágival és Palya Beával ünnepel a Kultúrpart
2021-01-21 20:02:28

Január 22-én, pénteken, a magyar kultúra napján, a Kultúrpart 13. születésnapján a Novák Péter és az

Új kötetéről mesél Szabó T. Anna
2021-01-21 14:43:35

A Jókai Mór Művelődési Ház Facebook oldalán láthatjuk január 22-én 19:00-tól azt a beszélgetést, amelyben

további bejegyzések a szerzőtől »

A csecsen fővárosnak, Groznijnak az orosz-csecsen háború utáni újjáépítéséről és Ramzan Kadirov csecsen vezetőről forgat filmet Gérard Depardieu.



A mozi, mely az Apa szíve címet kapta, francia-orosz-angol-amerikai koprodukcióban készül majd. A francia színész - aki vasárnap előzetes bejelentés nélkül ismét Groznijba érkezett - be akarja bizonyítani, hogy "nagy filmet" lehet csinálni Csecsenföldön is. Egyben meg akarja mutatni, "hogyan sikerült egyetlen embernek öt év alatt a semmiből újra felépítenie a várost".

Depardieu, aki másodszor látogatott Csecsenföldre, újfent szeretetéről biztosította Oroszországot és Csecsenföldet, és "nyitott és melegszívű" embereknek nevezte a csecseneket. "Biztos vagyok benne, hogy az itt élő emberek boldogok, mert ahhoz, hogy valaki úgy táncoljon és énekeljen, mint ahogy azt a csecsenek teszik, igazán boldognak kell lenni" - idézte egy csecsen elnöki közlemény a 64 éves francia filmsztárt, aki maga is táncra perdült vendéglátójával, a muzulmán többségű köztársaságot 2004 óta vaskézzel irányító Kadirov elnökkel együtt.

A Groznijban nagy pompával fogadott Depardieu a híres kaukázusi népi táncot, a lezginkát ropta. Az orosz állampolgárságot adózási okokból felvevő Depardieu tavaly októberben barátkozott össze a Moszkva-barát csecsen elnökkel, aki fényes gálavacsorán látta vendégül vasárnap este. Kadirov "nagybetűs Embernek, humanistának" nevezte Depardieu-t, aki előtt szerinte a világ bármely országa habozás nélkül megnyitná kapuit. "Hála istennek eljött az idő, amikor világhírességek Oroszországban akarnak élni" - tette hozzá az elnök, akit emberi jogi aktivisták "diktátornak" tartanak.

Depardieu szombaton a mordvinföldi Szaranszkba látogatott, ahol bepecsételték útlevelébe ottani névleges lakcímét. Ebből az alkalomból közölte, hogy sűrűn el akar látogatni Szaranszkba. "Mindenkinek azt hajtogatom, hogy Oroszország nyitott ország, nagyszerű hagyományokkal és gazdag kultúrával. Ahhoz, hogy korrekt képet alkothassunk az országról, itt kell élni, és nem szabad ósdi előítéletekre hagyatkozni" - mondta. A színész közölte, hogy meg akar tanulni oroszul, hogy eredetiben olvashassa az orosz klasszikusokat.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Oroszország Franciaország

Ajánlott bejegyzések:

  • Az orosz járványsorozat zombik nélkül is vérfagyasztó Az orosz járványsorozat zombik nélkül is vérfagyasztó
  • A szovjet űrhajósok sikolyát a Földön sem hallani A szovjet űrhajósok sikolyát a Földön sem hallani
  • Egy macska, akinek volt érzéke a dramaturgiához Egy macska, akinek volt érzéke a dramaturgiához
  • A kegyelem pillanatai A kegyelem pillanatai
  • Egy felsírás után Egy felsírás után

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr137916156

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard