Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Blaha Lujza élete terítéken

Blaha Lujza élete terítéken

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 03. 11.
Hurrá, itt a gyereknap!
2022-05-29 07:23:43

Nincs jobb vasárnapi program, mint járni egyet az Állatkertben, ahol már megnyílt a lepkekert is, és cukin

Huszonhárman keresik a kiutat
2022-05-28 16:41:30

Június 8-án a Pintér galériában nyílik meg az a különleges kiállítás, amelyet a közelmúlt viszontagságai

Film készült a legendás magyar hegymászóról
2022-05-27 14:31:51

A megtörtént eseményeken alapuló film ősszel kerül a mozikba. Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor

Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

további bejegyzések a szerzőtől »

A Bezerédi Zoltán rendezésében és Darvas Ferenc illetve Darvas Kristóf zeneszerző, zongorista közreműködésével létrejövő műsorban Csomor Csilla eleveníti meg a magyar színjátszás páratlan alakját.

Csomor Csilla a Déryné Széppataki Róza életét feldolgozó Édes Rózám! című önálló estje után most a „nemzet csalogánya" bőrébe bújik. Célja, hogy a nagy előd sorsának bemutatásával maga is képviselje azt a szent küldetést, amely a magyarságtudatot erősítve, a szép magyar nyelv ápolásának fontosságára irányítja a figyelmet.

Csomor Csilla Blaha Lujza szerepében (Fotó: Fodor Györgyi Szeréna)
Az elsöprő erejű asszonynak, Blaha Lujzának sorsát megjelenítő két részes, 90 perces zenés összeállítás kerül bemutatásra a Bethlen Téri Színházban. A Bezerédi Zoltán rendezésévben és Darvas Ferenc illetve Darvas Kristóf zeneszerző, zongorista közreműködésével létrejövő műsorban megelevenedik a magyar színjátszás páratlan alakja.


A korabeli sajtó szerint valamennyi népszínműben Blaha Lujza volt a királyné parasztruhában. De, honnan indult az operett, opera, népszínmű, dráma koronázatlan királynője, a kis „dalos Lujzácska"? Ki volt az a kislány, aki alig 16 évesen ment férjhez a 37 éves Blaha János karmesterhez? Hogyan szerződtette Őt Szigligeti Ede a Nemzeti Színházhoz, hogy végigjátssza a népszínmű irodalom jelentős szerepeit? A kérdésekre március 14-én, a Bethlen Téri Színházban megkaphatjuk a válaszokat.
A Blaha-sztori

Blaha Lujza: Csomor Csilla
Díszlet-jelmeztervező: Árva Nóra
Zeneszerző: Darvas Ferenc, Darvas Kristóf
Rendező: Bezerédi Zoltán
A dramatizált művet színpadra alkalmazta: Perczel Enikő

Bemutató: március 14. 19:30

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Bethlen Téri Színház Színészek

Ajánlott bejegyzések:

  • Schell Judit menti meg tévétársaságot Schell Judit menti meg tévétársaságot
  • Autista fiával együtt lép színpadra a színészlegenda Autista fiával együtt lép színpadra a színészlegenda
  • Tordai Teri Arany Medál-életműdíjat kapott Tordai Teri Arany Medál-életműdíjat kapott
  • Hámori Ildikó, Gáspár Kata és Szabó T. Anna kapta az Arany Medál-díjat Hámori Ildikó, Gáspár Kata és Szabó T. Anna kapta az Arany Medál-díjat
  • Mélypontok Lovas Rozival Mélypontok Lovas Rozival

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr17916668

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard