Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Harcias lányt rejtett a szemetes

Harcias lányt rejtett a szemetes

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 03. 15.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

2014-ben nyit a koppenhágai Nemzeti Múzeumban az a kiállítás, melyen bárki megcsodálhatja az egyetlen ismert háromdimenziós valkűrábrázolást.



A kis szobrot valószínűleg Kr. e. 800 környékén készítették, jelenleg a koppenhágai Nemzeti Múzeum lelettárát gazdagítja. 2014-ben egy kifejezetten viking témájú kiállítás tagja lesz, amely a múzeumban, majd a londoni British Múzeumban jelenik meg.

A viking mitológiában a valkűrök Odin segítői, olyan jelentéktelenebb istenségek, amelyek az isten mellett küzdenek a világ végén elkövetkező csatában. A modern művészetekben a valkűröket néha szárnyas lovakon száguldó gyönyörű védelmező szüzekként ábrázolják, sisakban, lándzsákkal felfegyverkezve. Pajzsuk a legendák szerint olyan fényt áraszt, amelyet ma mi Aurora Borealisnak, azaz sarki fénynek ismerünk. Közvetlen írásos emlék nem maradt fenn róluk, de a leghíresebbek közülük halandó szülők gyermekei voltak.

A hüvelykujj méretű, Morten Skovsby által decemberben talált szobor aranyozott ezüstből készült, fekete nielló intarzia díszítéssel – olvasható a Past Horizons régészeti weboldalon. Kétoldalas viking kardot visel, valamint egy kerek pajzsot, haja hosszú lófarokban hullik a hátára. A lófarok egy hurkot formáz, amely arra enged következtetni, hogy az apró szobrot medálként hordhatták.

A lábai alsó fele hiányzik, és elég megviselt állapotban van – az, hogy túlélte az évezredeket, kész csoda. A kutatók fémhulladék között találták, ami valószínűsíti, hogy valaki be akarta olvasztani az ezüsttartalma miatt.

Forrás: Explorer World

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Dánia Kiállítás Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847916808

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása