Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt Harry Reems

Elhunyt Harry Reems

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 03. 22.
Ezüst Medvét nyert a magyar háborús film
2021-03-05 15:20:32

A 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon a legjobb rendezésért járó Ezüst Medvével tüntették ki Nagy Dénest

Nemzetközi siker a Závada-regényből készült magyar film
2021-03-03 14:57:58

Bekerült a 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába Nagy Dénes első mozifilmje, a Závada Pál

Érkezik a világhírű magyar karmester
2021-03-02 18:23:41

A Nemzeti Filharmonikus Zenekart Nánási Henrik, a berlini Komische Oper zeneigazgatója dirigálja március

Rejtélyes fotók a Műcsarnokban
2021-03-01 21:57:34

A bomlás virágai, fejezetek a Hórusz archívumból címmel nyílt meg az a virtuálisan bejárható kiállítás

további bejegyzések a szerzőtől »

65 éves korában érte a halál a felnőtt filmek legendás sztárját, aki pályafutása során több mint 200 alkotásban játszott kisebb-nagyobb szerepeket.

fotó: usatoday.com

A híresség súlyos egészségi gondokkal küzdött, többek közt hasnyálmirigyrákban szenvedett - idézte feleségét a The New York Times című lap. Harry Reems már nem élhette meg a róla és híres partneréről, Linda Lovelace-ről készült film bemutatóját, amely néhány hónap múlva esedékes. A Lovelace című alkotásban Amanda Seyfried játssza a női, Adam Brody pedig a férfi főszerepet.

Harry Reems kalandos élete valóban filmbe illő, tengerészgyalogosból lett felnőtt filmek főszereplője, alkoholizmusba süllyedt, majd megtért és kertvárosi életet élt. Herbert Streicher néven született egy brooklyni családban, a tengerészgyalogsághoz a középiskola elvégzése után csatlakozott. Miután elhagyta a hadsereg kötelékeit, színpadi színészként próbált nevet szerezni magának New Yorkban, de elkerülte a siker. Pénz szűkében volt, így pornófilmekben vállalt szerepeket.

Az "áttörést" Gerard Damiano hozta meg számára. A rendező világosítónak vette fel a Deep Throat (Mély torok) című munkájához 1972-ben. Mivel az eredetileg kiszemelt férfi főszereplő nem jelent meg a forgatáson, Reems ugrott be a helyére. Az alkotás egyfelől hatalmas siker volt, másfelől óriási felháborodást keltett, Harry Reemst pedig 1976-ban elítélték szeméremsértésért. Nagy port felverő kampányba kezdett felmentéséért, amelyet olyan hírességek támogattak, mint Jack Nicholson és Warren Beatty. Végül felmentették. Később úgy fogalmazott, a fenyegetés, hogy öt évre börtönbe kerülhet, óriási nyomást gyakorolt rá, végül ez terelte az alkoholizmus felé vezető útra.

Pályafutása során több mint száz pornófilmben játszott, az 1980-as évekre azonban kiégett, és egyre inkább úrrá lett rajta alkoholizmusa. Rendes szerepeket nem kapott, ugyan felmerült, hogy játsszon a Grease-ben, az alkotók végül nem merték ráosztani Calhoun edző szerepét. Az évtized közepére tönkrement anyagilag, erősen ivott és nem volt hol laknia. 1989-ben tudta csak összeszedni magát, ingaltanközvetítői képesítést szerzett, majd a következő évben megnősült.

Egy 2005-ös interjúban arról beszélt, megbánta, hogy a pornóipar részese lett. Feltárta az alkoholizmussal folytatott küzdelmét, és hosszasan ecsetelte, hogy élete gyökeresen megváltozott, mióta józan lett. "Boldogabb vagyok, mint bármikor. Megmentettem a saját életemet. Elégedett vagyok az életemmel és a házasságommal, az otthonommal, az üzlettel. Egy kisvárosban élek, ahol mindenki ismer mindenkit, és senki sem gondol rám pornószínészként" - fogalmazott.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Film Szex Gyász

Ajánlott bejegyzések:

  • A mumus sem állhat egy igazi bombázó útjába A mumus sem állhat egy igazi bombázó útjába
  • A szerelem minden szörnyet legyőz A szerelem minden szörnyet legyőz
  • „Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!” „Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!”
  • Az Isten házába is mindig az ördöggel jársz Az Isten házába is mindig az ördöggel jársz
  • A monotonitás ezer arca A monotonitás ezer arca

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427917038

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Készülőben a nagy meztelen album
  9. Meztelen fővárosiak
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard