A Balassi Intézet Publishing Hungary programjának következő állomása Párizs. Március 22–25. között rendezik meg a 33. Párizsi Könyvszalont, amelynek díszvendége Románia és Barcelona városa lesz.

Program:
Hogyan lehetünk magyarok? – Összefüggések és magyarázatok
Március 22. 15:00-16:00 Pégase terem – Espace Ateliers
Résztvevők: Jean Bérenger, Catherine Horel, Sonkoly Gábor
Moderátor: Ablonczy Balázs
Neves francia és magyar történészek a következő kérdésekre keresik majd a választ: Ki tartozik a nemzethez? Milyen körülmények között jön létre az aktuális politikai gondolkodás? A lázadás és harc a külföldiek ellen közös örökség, közös nézet minden magyar számára?
Van-e élet Márai után? - Reflektorfényben a magyar irodalom
Március 22. 16:00-17:00 Pégase Terem – Espace Ateliers
Résztvevők: Francois Soulages és Szegedy-Maszák Mihály
A két irodalomtörténész professzor arról beszélget, hogy a franciául megjelent klasszikus és kortárs sikerek után melyek lehetnek a még felfedezésre váró magyar szerzők, és milyen akadályok állják útját sokszor egy-egy kiváló magyar mű fordításának.
Március 23-án délelőtt Vincze Éva képzőművész, könyvillusztrátor várja a gyermekeket a magyar standon kézműves foglalkozásra, découpage-készítésre.

Ugyancsak 23-án Füzesséry Éva pszichológus önéletrajzi elbeszélését (Az arkangyal tangója [2006 francia kiadás, Eres; 2012 magyar kiadás, L'Harmattan]) mutatjuk be. A szerzővel Jean-Yves Montagu költő, író, újságíró beszélget.
Március 23-án 17 órától a Magyar Pillantás – A világ magyar fotográfusok szemszögéből címmel rendezett kerekasztal-beszélgetésen fotó- és művészettörténészek beszélgetnek a magyar származású fotóművészek (Brassai, André Kertész, Robert Capa és Lucien Hervé) műveiről, párizsi tartózkodásuk lenyomatairól, az egyetemes fotóművészetben betöltött szerepükről.
Résztvevők: Annie-Laure Wanaverbecq, Gebauer Imola, Michel Lefebvre
Moderátor: E. Csorba Csilla (a PIM főigazgatója)
Március 24-én 11 órától ismét a magyar irodalom kerül a középpontba a magyar standon: Márai Sándor lenyűgöző világa címmel a közelmúltban megjelent esszégyűjtemény (La Fortune littéraire de Sándor Márai, Syrtes, 2012) valamint Márai Idegen emberek című regényének megjelenése alkalmából a résztvevők – Kányádi András irodalmár, Gabrielle Napoli irodalomtörténész és Catherine Fay műfordító – a francia közönség által immár húsz éve felfedezett nagy magyar regényíró műveiről beszélgetnek.
A könyvszalon záró programja a magyar standon a magyar költészetről és annak fordításáról szóló beszélgetés lesz vasárnap 15 órakor Guillaume Métayer műfordító és Jean-Baptiste Para költő, műfordító, esztéta részvételével.